Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Житловий будинок на Середній вул., 45 (ІІ пол. 1930-х рр.)

Posted by Antique на Четвер, 14 Лютого 2013 р. (11:33)

Житловий будинок, ІІ-а пол. 1930-х рр., Середня вул., 45 / Скісна вул.
Будинок на мапі
Стиль: міжвоєнний неокласицизм.

Район Комітетської вулиці у міжвоєнний період став містом активного будівництва. Нові будівлі з’являлися не тільки на самій вулиці Комітетській, але й на вулицях Бабеля та Скісній. Однією з таких споруд є величезний чотириповерховий будинок на розі Скісної та Середньої вулиць. Будинок складається з двох блоків – кутової секції з закругленим кутом
та прямокутної секції, що розташована уздовж Скісної вулиці з невеликим відступом від неї.

Металева огорожа сходів, є варіацією огорожі сходів будинку В.Л. Блюмберга (арх. А. Б. Мінкус, В. І. Кундерт, 1910 р.). огорожа з будинку Блюмберга також використовувалась А.Б. Мінкусом за радянських часів у будинку спеціалістів Селекційно-генетічного інституту (арх. А. Б. Мінкус, М. А. Шаповаленко, 1934 – 1936 рр.).

Сходові клітки розташовані з боку подвір’я, окрім сходової клітки, що розташована у кутовій частині з боку Середньої вулиці. Також поряд із згаданої кліткою влаштований один з дох дворових проїздів, який, напевно був влаштований з оглядку на майбутнє будівництво секції з боку Середньої вулиці, однак і нині на цьому місті розташовані будинки дореволюційних часів. Ще один проїзд влаштований біля суміжній ділянці на Скісній вулиці.

Будинок уявляється цікавим завдяки нетиповій формі будинку, тобто закругленому куту та побудованій з відступом секції. Безумовно споруда створювалась для номенклатури.

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s