Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Житловий будинок на Градоначальницькій вул., 22к3 (ІІ пол. 1930-х рр.)

Posted by Antique на П’ятниця, 8 Лютого 2013 р. (12:20)

Житловий будинок, ІІ-а пол. 1930-х рр., Градоначальницька вул., 22 корпус 3 / Різовська вул.
Будинок на мапі: http://wikimapia.org/17804210/uk
Стиль: міжвоєнний неокласицизм з елементами модерну.

Згідно аерофотознімку Luftwaffe будинок на Градоначальницькій вулиці, 22 було споруджено до початку ІІ-ї світової війни. Будинок було виконано у стилі неокласицизму популярного у Одесі у ІІ-й половині 1930-х років. Будинок має чотири поверхи і Г-подібну форму, кут будинку зрізаний, що було притаманно післявоєнним спорудам, однак існує також міжвоєнний будинок на вулиці Бабеля з подібним вирішенням кута. Будинок має значні розміри, але оздоблений достатньо скупо. Перший поверх рустований і відокремлений від інших тягою, у тязі влаштовані фільонки у яких розміщено балюстради. Під вікнами третього поверху влаштовані фільонки з квадратами у середині, що є відсиланням до стилю модерн. Подібні прийому були притаманні архітектору А.Б. Мінкуса, який застосував фільонками з балюстрадами у оздобленні будинків на площі Віри Холодної (1935-1939), вул. Тараса Шевченка, 13 і 13а (1935-1937 рр.), Овідіопольська дор., 3/6. На фасаді останнього згаданого будинку також були застосовані і фільонки з квадратами.

Невідомо, чи було закінчено будівництво до 1941-го року, на знімку Luftwaffe будинок стоїть без даху, що могло бути наслідком незакінченого будівництва або бомбардування.

Будинок на Градоначальницькій цікавий тим, що має обриси притаманні спорудам 1950-х років, що говорить про те, що певні тенденції післявоєнного періоду повинні були відбуватись на десятиліття раніше.

Фасад з боку Градоначальницької вулиці.

Фасад з боку Різовської вулиці.

Фасад з боку Різовської вулиці.

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s