Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Про блог/ About blog

WARING: This blog use Ukrainian language, but you may wrote comments in any language ( In that case I will use online translator at most languages, but English language is not to hard for me to translate even without translator).

Даний авторський блог присвячений архітектурній спадщині України.  Освітлюється архітектура з античних часів до половини ХХ ст., причому увага надається в основному архітектурі першої половини ХХ-го ст. Метою данного блогу є популяризація культурної спадщини, освітлення її стану, публікація результатів власних досліджень.

Автор не претендує на академічність матеріалів, не має спеціальності в архітектурній галузі, досвіду ведення блогів. Записи базуються на знаннях, які знаходяться у публічному доступі (друкована література та мережа Інтернет). Також можливі помилки орфографічного характеру.

Деяка частина матеріалів була опублікована раніше автором цього блогу на підфорумі Urban Ukraine під псевдонімом “Monolithic” на Skyscrapercity.com, але формат форумів створений для обговорень і не дуже підходить для публікації статей.

Автор даного блогу займається архівними дослідженнями будівництва у Одесі спільно з небагатьома колегами, у більшій мірі з одним з них, без якого праця не була би спрямована у конструктивне русло. Найбільш актуальні дані за документальними джерелами у першу чергу з’являлися на сайті Домофото, який зараз має назву PhotoBuildings.com. Але у зв’язку з війною в Україні нові доповнення у майбутньому не плануються і зараз оновлення по Одесі робляться за необхідністю. Подальша доля розвитку одеської бази на PhotoBuildings не визначена.

Умови використання матеріалів:

Автор не бажає публікації власних матеріалів третіми особами на інших ресурсах, якщо бажаєте поділитись інформацією цього блога, то тільки у вигляді посилання. Всі фото належать автору, окрім тих, що зроблені раніше 1990-х років. Фотографії, яким більше 100 років позбавлені авторського права, тому кожен може їх використовувати. Також в блозі можуть бути присутні фото інших авторів, які передбачають їх публічне використовування. Це звичайно фото с wikipedia.org та wikimapia.org, які розповсюджуються під ліцензією Creative Commons та подібними.

Terms of use content:

The author does not want to copy materials to other resources by third parties. If you want to tell someone about information on this blog, use only reference links. All photos belong to the author, exept photos made before 1990. Photos more than 100 years old is free of copyright, so anyone can use them. Also in the blog may be present photos of other authors who accepted their public use. It’s usually files taken from  wikipedia.org та wikimapia.org, distributed under the Creative Commons license and other similar licenses.

Пошу у блозі (Advanced Search):

Що стосується пошуку матеріалів, то категорії не завжди допомагають знайти потрібний будинок, вбудований в блог пошук потребує точних запитів (пошук чутливий до регістру літер).
Для пошуку можна використовувати http://en.search.wordpress.com, який дозволяє здійснювати пошук по декільком тегам (пошук по категоріям та кирилічним тегам відсутній).
Якщо необхідно здійснити пошук по декільком тегам, то необхідно перед кожним тегом писати “tags:” Наприклад, синтаксис для пошуку для двох тегів “art nouveau” та “uman”, такий:
site:archexplorer.wordpress.com tags:art nouveau tags:uman

Відповідей: 7 до “Про блог/ About blog”

 1. Наталія said

  Прекрасний сайт! Приємно була вражена, гортаючи його сторінки. І питання до автора – чи могли би Ви підказати, де можна знайти інформацію про будинки 10-12, по вул. Б.Хмельницького в Києві?
  Дякую!

 2. Добрий день, шановний авторе чудового сайту!!!
  Шукаю відомості про архітектуру будівель в Одесі, які розміщені по вул. Дворянській, 1 (будівля Рішельєвського ліцею, побудована в 1857 р.) і по вул. Преображенській, 24 (будівля Наукової бібліотеки Одеського національного університету ім. І.Мечнікова). Чи могли б ви підказати, де я могла б ознайомитися з потрібною інформацією?
  Дякую!!!

  • Antique said

   Шановна пані Іванна! Трохи інформації є у довіднику Пилявського: “Дворянская, 2, угол Пастера и Щепкина, Ришельевский лицей, Новороссийский
   университет, 1852-1857, арх. Шашин А.С. (памятник истории и архитектуры).” та “Преображенская, 24, библиотека, риторический и юридический факультеты
   Новороссийского университета, 1900-1902, арх. Толвинский Н.К., Бернардацци А.И. (памятник истории и архитектуры), на месте дома (театра) П. Гагарина,1845, арх. Скудиери И.Б.*”

   Однак запис про будівлю на Преображенський є не дуже точним. Справа у тому, що по проекту Толвінського та під наглядом Бернардацці було зведено корпус, що виходить у бік Міского саду, а головний корпус по Преображенській вулиці було надбудовано за зміненим проектом архітектора Бернардацці, тому що Толвінський у 1900 році залишив Одесу (http://uk.wikipedia.org/wiki/Толвінський_Микола_Костянтинович). Саме тому більше половини корпусів нинішнього Медичного університету було зведено за проектами О.Й. Бернардацці, а Толвінський до них ніякого відношення не має, хоча у переліку пам’яток зазначено інше. Бернардацці тим не менш надав будівлям вигляд притаманний архітектору М.К. Толвінському.

   Достатньо цікава публікація стосовно переїзду ліцею на Преображенську є на сайті Національної бібліотеки: http://archive.nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/Vonu_bbk/2010_21/pdf/bibl_10_15_5-27.pdf

   Також відомсті про старий корпуспоч. ХХ ст., тап ро бібліотеку є у книзі (десь сторінка тексту по кожному будинку) ” Васильев, Константин Константинович. Медицинский факультет Новороссийского университета: документальные очерки / К. К. Васильев . – Одесса : Optimum, 2008 . – 405 с. : 4л. ил. – (Большая лит.-худож. серия “Вся Одесса”) . – Библиогр. в примеч.: с.389-401 . ББК Р11(4Ук)р31″ Ця книга є у науковій бібліотеці, книжкових магазинах та й у мене.

   А ще я згадав що про будинок на Дворянский є опис у книзі: Одесса 1794-1894. Издание Городского Общественного Управления. — Одесса: типография А. Шульце, 1895
   Ось фрагмент, де річ йде саме про цю будівлю (сторінка 411): http://i.imgur.com/HmLDCQH.jpg
   У той же книзі є нарис історії університету, але потрібні сторінки відсутні – комусь він дуже знадобився.

   На сайті Odessastory є старі рисунки та фотографії університету: http://odessastory.info/gallery/thumbnails.php?album=61 та бібліотеки (тільки радянська доба): http://odessastory.info/gallery/thumbnails.php?album=117&page=3

 3. Анонімний said

  Чудовий блог! Дякую Вам!

 4. Анонімний said

  Очень интересно, спасибо. Интересует история дома по ул Пушкинской 30. Если вы что-то сможете рассказать, буду очень благодарна.

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s