Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Павільйон зупинки трамваю (Тип №6) у Чубаївці (1913-й р.)

Posted by Antique на Вівторок, 29 Травня 2012 р. (10:36)

Павільйон зупинки трамваю (Тип №6), арх. А.Б. Мінкус, 1913-й р., Авдєєва-Чорноморського вул., 18 (умовна адреса) / Чубаївська вул.
Павільйон на мапі: http://wikimapia.org/24342428/uk/
Стиль: пізній модерн.

Один з численних павільйонів зупинок типу №6, що споруджувались на приміських лініях трамваю на проміжних зупинках.

Павільйон розташований на розі вулиць Авдєєва Чорноморського та Чубаївської (зупинка “Чубаївська)”. Лінію, що проходила по Чубаївці почали споруджувати ще у 1910-х роках, у 1913-му році був споруджений існуючий павільйон, але ввід у експлуатацію лінії затримувалася і вона була запущена майже через два десятка років після початку спорудження.

У 1927-му році відкрилась лінія по якої пролягало трамвайне сполучення по 26-го маршруту – від центру міста по Люстдорфській дорозі, вулиці Дмитра Донського, Чубаївській до 8-й станції фонтану. Від Аркадії до зупинки “Чубаївка” ходив маршрут 26а. У 1934-му році лінія була зачинена, а маршрут №26, який виник у 1970-х роках проходив по зовсім іншим лініям і є спадкоємцем 29-го маршруту.

Споруда уявляє собою капітальну будівлю (стіни з цегли, а дах з залізобетону), передня частина павільйону відкрита та первісно додатково підтримувалась двома опорами. У бічних стінах первісно були розташовані вікна з рамами у стилі геометричного модерну, під вікнами простір займали фільонки, а над вікнами на даху розташований аттик. На даху шатрового типа була розташована балюстрада у стилі геометричного модерну. Простір під дахом заповнює ряд фільонок, там же у ключових місцях були розташовані консолі.

Павільон знаходиться у поганому стані та продовжує руйнуватись. Ніні він розташований на приватний території н присадибній ділянці особняку. Неподалік, на вулиці розташований трамвайний стовп електромережі встановлений у 1910-х роках.

Джерела:

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s