Одеса. Прибутковий флігель О. П. Перебіносової (1913 – 1914 рр.)
Posted by Antique на П’ятниця, 3 Червня 2016 р. (15:35)
Прибутковий флігель Олександри Павлівни Перебіносової, нагляд: Є. О. Перебіносов, 1913 – 1914 рр., вул. лейтенанта Шмідта, 17
Будинок на мапі
Стиль: безстильовий.
Відомі власники ділянки:
- кін. ХІХ ст. – 1899 р. – В. Інглезі
- 1899 р. – 1901 р. – спадкоємці Інглезі
- 1901 – 1906-1907 рр. – С. Гіппіус
- 1906 – 1907 рр. – 1912-1913 рр. – Бенціон Гд. Шліомович Блюменцвейг
- 1912-1913 рр. – можливо до Жовтневої революції – Олександра Павлівна Перебіносова
У 1902 році на замовлення С. Гіппіуса за проектом С. І. Мільмана архітектором Л. Л. Влодеком було споруджено триповерховий будинок у стилі історизму з бічними флігелями. Власник ділянки згодом змінився, а у межах 1912 та 1913 років власницею ділянки стала Олександра Павлівна Перебіносова, яка жила у будинку О. П. Єрмошкіна. У тому же будинку жив і військовий інженер полковник Євген Олександрович Перебіносов (тел. 13-79). Він працював на посаді начальника відділення по квартир. дов. військ а також на посаді начальника інженерної дистанції. У місті мешкав і Є. Н. Перебіносов, який був обраний суперарбітром Товариства селища “Самопоміч” у судовій справі між товариством і І. С. Спафарісом у 1915 році. Однак у тому же році Є. Н. Перебіносов виїхав з міста.
У жовтні 1913 року О. П. Перебіносова подала прохання на спорудження триповерхового флігеля з напівпідвалом. Таким чином у 1914 році повинно було бути закінчено спорудження наявного флігеля на вісім квартир. Нагляд за спорудженням здійснював військовий інженер Є. О. Перебіносов, який у квітні того ж року отримав у Миколаївській інженерній академії диплом, що дозволяв здійснювати технічний нагляд.
За стилем споруда нагадує твори інших архітекторів. Гранчасті форми фасаду, вузькі вікна, використання єгипетських мотивів було притаманно Л. М. Чернігову, наприклад у будинку Л.-М. М. Лівшиця. Аналогічні огорожі зустрічаються у інших проектах Л. М. Чернігова, наприклад будинках Руссова на вул. Софіївській, 16 та Коблевській. Також подібні огорожі балконів зустрічаються у флігелі Ш. А. Лемберка на Великій Арнаутській вулиці, який за даними В. А. Пилявського у 1912 році споруджував громадський інженер Ф. Е. Кюнер. Слід зазначити, що подібні огорожі балконів використовували і Л. М. Чернігов, Ф. А. Троупянський, М. А. Шелковський.
Флігель має значну площу та поверховість і призначався для середнього класу. Парадний під’їзд має огорожу з декоративними литими елементами у вигляді тканини, стелі вестибюлю та під’їзду прикрашені ліпниною. Однак флігель не обладнаний службовими сходовими клітками. Однак інсоляція під’їзду є вкрай поганою завдяки тому, що відстань до сусідньої ділянки від вікон під’їзду є дуже малою, і на суміжній ділянці споруджено триповерховий флігель. Таким чином під’їзд освітлюється за допомогою невеликого зовнішнього світового колодязя. Архітектор міг влаштувати і верхнє світло, але у такому випадку корисна площа приміщень би зменшилася.
Невідомо які саме жителі жили у даному флігелі у дорадянські часи, у довідниках вказана лише загальна адреса.
Деякі жителі ділянки у 1913 році:
- Григорій Наумович Брінєр, який працював у Російському товаристві колоніальної торгівлі (Катеринінська вул., 23)
Борух Ааронович Гітгарц - І. Давідович (тел. 15-13), який займався торгівлею фарбами, керосином та милом
- Сруль Мошкович Давідович, який мав крамницю по продажу фарб на вул. Малій Арнаутській, 109 та власну ділянку на вул. Мечнікова, 14
- Лібер Срулевич Кофман, який мав крамницю по продажу сух фарб на вул. Чорноморського козацтва, 35
- Шмуль Йосипович Крутоголов, працівник фотоательє Вл. Ерманса (Рішельєвська вул., 7)
- Шльома Файвельович Найдіч
- Йось Михайлович Рідєр, член Товариства допомоги вбогим синагогальним хористам (вул. Новосельського, 75)
- Самсон Моісейович Соловейчик, працівник Купецького банку, член товариства піклування про вбогих та безпритульних єврейських дітях, член ради притулку Ковлера (М’ясоєдовська вул., 19)
- Соломон Мойсейович Соловейчик, помічник присяжного повіренного
- Сімха Ел. Файнгольц, тт. молитовного будинку “Малбіш-Арімім” (вул. Осіпова, 21)

Вид у бік світлового колодязя з четвертого поверху.
Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму: