Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Прибутковий флігель І. Гуковського (1891 р. (вірог.), 1912 р.)

Posted by Antique на середа, 25 Травень 2016 р. (14:52)

Флігель І. Гуковського, гр. інж. Р. Й. Марцинковський, А. І. Гуковський, нагляд Ю.М. Дмитренко, 1890 – 1891 рр. Реконструкція (вірогідно) для Дмитро Августовича Тарасевича і Миколи Миколайовича Косаговського, гр. інж. Ф. Е. Кюнер, 1912 р., вул. Буніна, 17 / Пушкінська вул., 16

Будинок на мапі
Стиль: ретроспективізм.

by-sa

Ліцензія дійсна для тексту і фото. Джерело

Відомі власники ділянки:

  • 1870-1880-і рр. – Черепінніков
  • 1890-і рр. – 1902-1903 рр. – І. Гуковський
  • 1902-1903 рр. – до Жовтневої революції – Дмитро Августович Тарасевич і Микола Миколайович Косаговський (упр. І.Х. Хаджопуло)

У 1890-х роках ділянка належала І. Гуковському, площа ділянки складала 385 кв. саж.У 1893 році на замовлення Гуковського був надбудований третій поверх фасадного будинку і споруджено флігель. За даними переліку пам’яток на подвір’ї була споруджена виробнича будівля, але не відомо, наскільки дані у переліку є вірними – наявний флігель є житловим і окрім огорожі парадних сходів відповідає 1910-м рокам.

У 1902—1903 роках ділянки придбали Микола Миколайович Косаговський і власник сусідньої ділянки на вул. Буніна, 19 нотаріус Дмитро Августович Тарасевич. Д. А. Тарасевич проживав у будинку на вул. Буніна, 19 і працював у міської присутності по податку з нерухомого майна. У 1912 році з боку вулиці Буніна за проектом цивільного інженера Ф. Е. Кюнера було споруджено чотириповерховий прибутковий будинок. Також поза будинком був реконструйований старий або зведено новий триповерховий прибутковий флігель. У 1913 році управляючим ділянки був І. Х. Хаджопуло.

Склад жителів і комерційних підприємств невідомий тому що у довідниках лише вказувалась адреса ділянки, більше про жителів ділянки можна дізнатися у нарисі про будинок по вул. Пушкінській і будинок по вул. Буніна.

Триповерховий з житловим підвалом дворовий флігель на відміну від головного будинку має фасадне оздоблення, що за стилем нагадує вуличний фасад головного будинку, але є більш площинним. Таке площинне оздоблення було характерним для архітектора Ф. Е. Кюнера.

З лівого краю флігеля розташований ризаліт у якому знаходиться службова сходова клітка. Однак у правому боці флігеля не було влаштовано ані ризаліта ані сходової клітки, можливо, що архітектор влаштував зовнішні сходи, однак завдяки обмеженому доступу це поки не вдалось перевірити. Збереглися автентичні двері парадного під’їзду з віконними ґратами, дизайн яких подібний дизайну балконів. У парадному під’їзді встановлена огорожа сходів у стилі еклектики, що дає підстави припустити те, що флігель міг бути споруджений наприкінці ХІХ століття, а у 1912 році бути реконструйованим.

 

 

 

 

 

 

 

 

Advertisements

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s