Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Корпус млина Вейнштейна (1911 р.)

Posted by Antique на П’ятниця, 30 Січня 2015 р. (12:31)

Корпус (ймовірно адміністративний) млина Вейнштейна, нагляд: М. С. Ярошевський, 1911 р., вул. Чорноморського Козацтва, 22
Будинок на мапі
Стиль: історизм.

Інженер-технік Григорій Еммануїлович Вейнштейн був власником великого парового млину, що був розташований в глибині даної ділянки, поряд з млином він побудував школу Гольда, а пізніше і корпус школи борошномелів.

До спорудження наявного будинку на діляні розміщувався інший двоповерховий будинок, який ймовірно був конторою млина. У будинку у середині 1900-х років могла розміщуватись Друга Талмуд–Тора, яка вказувалась за адресою Московська вул., 20. Вже у 1910-му її адреса: Московська вул., 60. У 1910 році будинок на ділянці Вейнштейна був розібраний. А у 1911 році торговий дім “Еміль Вейнштейн і сини” подав прохання на спорудження двоповерхового будинку, прибудови двоповерхового складу і спорудження одноповерхових служб. Підписку про нагляд за будівництвом надав практично не відомий інженер Мойсей Соломонович Ярошевський.

Корпус на ділянці №20 виконаний у стилі модернізованого історизму і у загальних рисах є схожим на сусідні корпуси училища Вейнштейна. Вікна прикрашають пласкі віяльні сандриками між вікнами першого та другого поверхів влаштовані фільонки. Вікна об’єднані у групи по два розкріповками, лучковий профіль над групами ікон другого поверху відноситься одноразово до стилю модерн і романського стилю. Будинок перекрив фасад розташованого позаду двоповерхового будинку і проїзд до ділянки. Таким чином з лівого боку нової споруди було влаштовано в’їздну браму. Отвір брами має дуже гарні пропорції.

Стрілкою показано місце на якому був споруджений новий корпус школи.

Джерела:

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s