Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Павільйон зупинки трамваю (Тип №6) против дачі Багрова (1913 р.)

Posted by Antique на Середа, 22 Жовтня 2014 р. (18:58)

Павільйон зупинки трамваю (Тип №6), арх. А.Б. Мінкус, 1913-й р., Хаджибейська дорога (6-а станція) / Об’їзна дорога
Павільйон на мапі
Стиль: пізній модерн.

Павільйон був споруджений у 1912-м році для маршруту трамваю №20 на зупинці біля нижньої частини Хаджибейського лиману у якості шостої зупинки за постановою №1258 від 04.10.1913 р. (старий стиль). Павільйон первісно не був запланований, але 27.05.1913 Міська управа прийняла рішення про його будівництво.

Маршрут №20 починався від Херсонського скверу, де зберігся Спеціальний павільйон зупинки трамваю №2 (1912 р). На попередній п’ятій зупинці на полях зрошення був влаштований аналогічний павільйон, а на наступній зупинці при вході у парк лікувального закладу на лимані у 1912 році був влаштований павільйон типу 2bis. Кінцева зупинка на лимані була розташована у купалень на березі лиману, однак павільйон за постановою № 300 від 12.03.1913 р. так і не спорудили тому, що Багров, власник приватної кінної лінії до власної дачі, не електрифікував її. На жаль у наслідок підвищення рівня лиману після прориву дамби у 1940-х роках земля по лінії від сьомої станції опинилася під водою і нині зупинка навпроти дачі Багрова є кінцевою, а сама дача не збереглась.

Споруда уявляє собою капітальну будівлю  (стіни з цегли, а дах з залізобетону), передня частина павільйону була відкрита та первісно додатково підтримувалась двома опорами. У бічних стінах первісно були розташовані вікна з рамами у стилі геометричного модерну, під вікнами простір займали фільонки, а над вікнами на даху розташований аттик. На даху шатрового типа була розташована балюстрада у стилі геометричного модерну. Простір під дахом заповнював ряд фільонок, там же у ключових місцях були розташовані консолі.

Нині зупинка носить назву Хаджибейський провулок.

Джерела:

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s