Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Павільйон зупинки трамваю (Тип №6) у народного училища №61 (1912 рр.)

Posted by Antique на Понеділок, 20 Жовтня 2014 р. (23:55)

Павільйон зупинки трамваю (Тип №6), арх. А.Б. Мінкус, 1912-й р., 3-й Хаджибєєвський провулок / Хаджибєєвська дорога (3-я станція)
Павільйон на мапі
Стиль: пізній модерн.

Павільйон був споруджений у 1912-му році для маршруту трамваю №20 на зупинці у міського народного училища №61 у селищі Малий Куяльник у якості третьої зупинки. Особливістю павільону є те, що він розташований не уздовж Хаджибейській дорозі а торцем до трамвайної лінії і уздовж Хаджибєйського провулку.

На попередній другій зупинці, яка була розташована біля дачі Французького благодійного товариства був розташований аналогічний павільйон. На наступній четвертій зупинці (нині зупинка “Гастроном”) павільон був відсутній. Зупинка у народного училища №61 була споруджена згідно з постановою №713 від 26 червня 1912 року.

Споруда уявляє собою капітальну будівлю (стіни з цегли, а дах з залізобетону), передня частина павільйону була відкрита та первісно додатково підтримувалась двома опорами. У бічних стінах первісно були розташовані вікна з рамами у стилі геометричного модерну, під вікнами простір займали фільонки, а над вікнами на даху розташований аттик. На даху шатрового типа була розташована балюстрада у стилі геометричного модерну. Простір під дахом заповнював ряд фільонок, там же у ключових місцях були розташовані консолі.

Нині зупинка не використовується, кілька десятків метрів на південь у ІІ-й пол. ХХ ст. була влаштована зупинка “Сільгосппідприємство”.

Джерела:

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s