Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Павільйон зупинки трамваю (Тип №6) у дачі Французького благодійного товариства (1912 рр.)

Posted by Antique на Неділя, 19 Жовтня 2014 р. (23:31)

Павільйон зупинки трамваю (Тип №6), арх. А.Б. Мінкус, 1912-й р., Хаджибейська дорога (2-а станція) на південний-схід від будинку №135
Павільйон на мапі
Стиль: пізній модерн.

Павільйон був споруджений у 1912-му році для маршруту трамваю №20 на зупинці біля дачі Французького благодійного товариства у селищі Малий Куяльник у якості другої зупинки.

Маршрут починався від Херсонського скверу, де зберігся Спеціальний павільйон зупинки трамваю №2 (1912 р). Павільон першої зупинки типу 6 був влаштований у 1912 році біля металургійного заводу Шполянського на Вапняковій вулиці, павільйон не зберігся. Наступна третья зупика була розташована навпроти училища №61 у Селищі Малий Куяльник (3-й Хаджибейський провулок) Павільон зупинки біля дачі Французького благодійного товариства був споруджений згідно з постановою №713 від 26 червня 1912 року. Дача згаданного товариства не збереглась.

Споруда уявляє собою капітальну будівлю (стіни з цегли, а дах з залізобетону), передня частина павільйону була відкрита та первісно додатково підтримувалась двома опорами. У бічних стінах первісно були розташовані вікна з рамами у стилі геометричного модерну, під вікнами простір займали фільонки, а над вікнами на даху розташований аттик. На даху шатрового типа була розташована балюстрада у стилі геометричного модерну. Простір під дахом заповнював ряд фільонок, там же у ключових місцях були розташовані консолі.

Нині зупинка не використовується, у ІІ-й пол. ХХ ст. через декілька десятків метрів на південь була влаштована зупинка, яка носить назву Хаджибєйський провулок.

Джерела:

Відповідей: 2 до “Одеса. Павільйон зупинки трамваю (Тип №6) у дачі Французького благодійного товариства (1912 рр.)”

  1. Анонімний said

    Мабуть краще написати, що будівля з цегли

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s