Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Чернівці. Прибутковий будинок на вул. 28-го червня, 20 (бл. 1905 р.)

Posted by Antique на Середа, 15 Жовтня 2014 р. (12:57)

Прибутковий будинок, близько 1905 р., вул. 28-го червня, 20
Будинок на мапі
Стиль: необароко.

 На початку ХХ ст. забудова у кварталах суміжних з вулицею Богдана Хмельницького почала стримко оновлюватися. Будинки у ті часи переважно споруджувалися у стилі модерн, але серед місцевого населення залишалися популярними і історичні стилі. Однією з таких ретроспективних споруд є триповерховий будинок на вул. 28 червня, 20. Він виконаний у стилі необароко, але лаконічність декору і широкі пройми вікон у бічних ризалітах вказують на те, що будинок було споруджено вже у розквіт модерну.

Будинок має три поверхи з підвалом, бічні стіни не є перпендикулярними фасаду у наслідок форми ділянки. Ліпний декор присутній лише у вигляді надвіконних прикрас, карнізів і двох пар пілястрів на ризалітах. Спільно з тим будинок завдяки вмілому акцентуванню певних частин фасаду виглядає дуже гармонійно. Велику виразнсть будинку надає напівкруглий еркер з бароковим фронтоном.

Під’їзд має оздоблення, що є притаманним для такого рівня будинків, підлога першого поверху виконана з мальовничих кахлів, огорожа сходів має примхливий еклектичний візерунок, на стінах біля входів до квартир влаштовані вікна з закругленими кутами, які вірогідно призначені для освітлення вестибулів квартир.

На будинку встановлена меморіальна дошка, яка сповіщає, що у будинку народився біохімік та публіцист Ервін Чаргафф (1905-2002), таким чином будинок було споруджено у 1905 році або дещо раніше.

 

 

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s