Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Двоповерховий будинок для виставки землеробних машин фірми “В. Купер і племінники” (1912—1913 рр.)

Posted by Antique на Вівторок, 7 Жовтня 2014 р. (02:33)

Двоповерховий будинок для виставки землеробних машин фірми “В. Купер і племінники”, нагляд: В. І. Зуєв, 1912—1913 рр., Ольгіївська вул., 5
Не зберігся

У 1912 році у новий двоповерховий будинок Машевського на Ольгіївській вулиці переїжджає  контора по виробництву землеробних машин Річарда Пауля Купера та племянників (25-65). Нагляд здійснював В. І. Зуєв. Цілком ймовірно, що контора була розташована саме на місці крайнього лівого будинку або на подвір’ї.

Перед тим ще на початку 1900-х років великобританський підданий Річард Пауль Купер мав посередницьку контору у будинку Ю. і Л. Лантьє на вул. Катеринінській, 9 де здійснював продаж продукції власного виробництва – порошку Купера для купання овець, також у конторі можна було придбати рідину Темса для купання овець. У 1907 році контора розміщувалась у будинку С.В. Левашова на Катеринінській площі, 7, але вже у 1909 році контора працювала у будинку братів Рабіновичів на Єврейській вул., 13 де також почала здійснювати збут землеробських машин, зокрема кантонських кукурудзяних знарядь.

За даними Юрія Парамонова у середині ХІХ ст. на ділянці розміщувалося Ремісниче училище № 5, наприкінці 1980-х років воно носило назву ПТУ № 31 (Ольгійвська вул., 3/5) і готувало по спеціальностям токар-розточник, слюсар механозбірних робіт, оператор зв’язку, станочник широкого профілю, електромнотер по ремонту електрообладнання, слюсар-інструментальник, монтажник радіоелектронної апаратури і приладів, оператор станків з программним керуванням, телефоніст міжміського телефоного зв’язку, оператор ПЕОМ, телеграфіст, контролер-кассир трудощадкас, оператор зв’язку. Базовими підприємствами даного ПТУ були ВО ім. В.І. Леніна (вірогідно шкіряні заводи на Слобідці і Балтській дорозі), ВО “Кінап” (Дальницька вул., 25) та Одеське обласне виробничо-технічне об’єднання зв’язку. За часів незалежності ПТУ було перекваліфіковано у Одеський професійний ліцей морського транспорту.

Нині на ділянці також розташована автошкола “Пегас-2011”  та торгово-сервісний центр “Техно-Стайл”.

На місці даної споруди був розташований інший будинок, який мав № 3.

Джерела:

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s