Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Прибутковий будинок Грецької Свято-троїцької церкви (І пол. ХІХ ст., Рек. поч. ХХ ст.)

Posted by Antique на Субота, 16 Серпня 2014 р. (23:47)

Прибутковий будинок Грецької Свято-троїцької церкви, І пол. ХІХ ст., Реконструкція, вірогідно арх. А.Д. Тодоров, 1887 р. Реконструкція, арх. Д.Т. Мірошніченко, поч. ХХ ст., Успенська вул., 64
Будинок на мапі
Стиль: класицизм.

 Грецька спільнота з’явилася відразу після відбудови міста і її культурним центром став Свято-Троїцький храм на Катеринінській вул., 55. Окрім половини кварталу де розміщувався храм з іншими будівлями спільноти церкві також належала ділянка на Успенській вул., 64, де був розташований будинок кошти від оренди якого використовувалися для церковних потреб. Будівлю вірогідно було споруджено у І-й половині ХІХ ст., а проект споруди міг виконати один з архітекторів, що працював над побудовою або перебудовами Троїцької церкви: Ф. Фраполлі або Г.І. Торічеллі.

Будинок має простий симетричний фасад, арка, що розташована всередині облямована лізенами. Між поверхами влаштована тяга, а дах прикрашає меандровий карниз. За даними В.А. Пилявського за проектом архітектора А.Д. Тодорова було споруджено будинок грецької церкви на Олександрівському проспекті, але такий там не був розташований і вірогідно на увазі мався будинок на Успенській вулиці, що розташований поблизу перетину Олександрівського проспекту. На початку ХХ ст. була зроблена реконструкція будинку єпархіальним архітектором Д.Т. Мірошніченко, яка мо меншій мірі торкнулася фасаду – над вікнами з’явилися невеликі маскарони сатирів, які архітектор також використав при реконструкції будинку І.П. Розенблата на Рішельєвській вул., 43.

У будинку мешкали (В.О., 1914 ОН):  торговець мануфактурою І.М. Дрікер (тел. 49-31), кравець Х. Куткін, акушерка та масажистка Л.С. Любнічік та сестра милосердя С.С. Любнічік, власник одеяльно-матрацної майстерні К.Д. Тахчоглу, торговець готовим одягом Г. Тейтельбойм, торгівець взуттям Голда Француз, Вольф Мошкович Царінер, власник бакалійно-тютюнової крамниці Сруль Шайн, працівник фірми Р. і Г. Погорельских, що здійснювало торгівлю залізом Сенд. Моісейович Штейнгорт,

Окрім житлових квартир на ділянці був розташований млин М.П. Утенко, слесарно-механічна майстерня Л. Пружанського, працював кравець М. Куткін (джерело: В.О., 1910 р.).

 

 

 

Вид на задню частину дылянки.

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s