Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Виставковий павільйон товариства “Генрі Редерер” (1909 р.)

Posted by Antique на Вівторок, 25 Лютого 2014 р. (10:20)

Виставковий павільйон товариства “Генрі Редерер”, інж. М.В. Осінський, 1909 р. (розібранийпісля 1917 року), парк Шевченко
Приблизне розташування на виставці на мапі
Приблизне розташування на заводі “Генрі Редерер” на мапі

Стиль: модерн.

До Всеросійської торгово-промислової виставки, яка повинна була відбутися у 1910-му році у Одесі були виконані проекти різноманітних павільйонів. Авторами проектів були як місцеві так і іногородні архітектори. Павільйони Одеської виставки були достатньо мальовничими, деякі з них уявляли собою декорації, як наприклад павільйон Семерджієва, який мав вигляд скелі.

Для одного з одеських підприємств – товариства “Генрі Редерер” головою якого був Розенберг, одеським інженером-архітектором Миколою Васильовичем Осінським було споруджено павільйон у вигляди величезної пляшки шампанського. Даний павільйон красномовно свідчив про те, що виробляє підприємство і був розташований на головній алеї неподалік від центрального павільйону. Слід зазначити, що споруда була зведена з відхиленнями від проекту – пілони на даху були зменшені, з’явилася металева балюстрада між ними, вірогідно були зроблені і інші зміни.

Після закінчення виставки павільйон “Генрі Редерер” було збережено, вірогідно його було переміщено на одну з ділянок Розенберга. Остаточно відомо, що після спорудження складів “Генрі Редерер” на ділянці Розенберга на Французькому бульварі, 32 павільйон був розташований саме на неї. Можливо від павільйону залишилася лише пляшка, на знімку пілони павільйону не проглядаються. Незабаром пляшка була замінена на іншу (див. останнє фото), можливо, що павільйон був пошкоджений або фірма приймала участь у виставках в інших місцях, де павільйон був потрібен.

Після або під час Жовтневої революції пляшка зникла, не виключено що він був розібраний на дрова у буреломі роки революцій. За свідченнями письменника Костянтина Паустовського у ті часи на паливо розбирали навіть паркети, а дерев’яний павільйон був ласим куском у цьому сенсі.

Мапа Виставки, 1910 р.

Павільон на заводі “Генрі Редер” між 1911-1917 роками.

Павільон на заводі “Генрі Редер” між 1911-1917 роками.

Джерела:

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s