Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Будинок К.С. Данзас (1910-і рр.)

Posted by Antique на П’ятниця, 14 Лютого 2014 р. (16:53)

Будинок Катерини Степанівни Данзас, 1910-і рр, Ольгіївський узв., 3
Будинок на мапі
Стиль: безстилевий.

ділянки на даному боці вулиці з’явилися у 1880-х роках, але історія їх придбання автору невідома. Вже у 1898 році ділянкою №3 на Ольгівському узвозі володіла Катерина Степанівна Данзас, про яку зовсім нічого не відомо. Вірогідно після придбання власниця спорудила прості житлові будинки для незаможних верств населення, які мешкали у сусідніх кварталах та Матроській слободі. Судячи за дизайном огорожі сходів, приблизно у 1910-х роках на замовлення власниці був споруджений триповерховий галерейний Г-подібний флігель. У червоній лінії ділянки було залишено простір для спорудження у майбутньому головного будинку і від вулиці ділянка є огородженою глухою стіною з брамою.

Галерні будинки у Одесі майже не споруджали починаючи з останньої четвертини ХІХ ст., використовувалось більш  прогресивне планування. Однак у випадку даного флігеля були використані галереї, що дозволило зменшити кількість будівельних матеріалів та спростити планування. Єдиними декоративними елементами на фасаді є балясини огорожі сходів, які виконані у єгипетському стилі і є певною варіацією, яка зустрічається у північних кварталах Молдованки. За радянських часів деякі балясини були замінені на подібні.  На галереях влаштовані сходи іншого дизайну у стилі раціонального модерну, такі огорожі використовувались у якості огорож балконів на деяких будинках тих часів.

Архітектор будинку не відомий, але ним міг бути В.К. Медокс, який спорудив у 1912 році сусідній триповерховий будинок зубного лікаря Федора Васильйовича Лисова.

Вид на одноповерхові споруди у правого боку ділянки.

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s