Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Прибутковий будинок Ф.В. Лисова (1912 р.)

Posted by Antique на П’ятниця, 7 Лютого 2014 р. (10:05)

Прибутковий будинок Федора Васильйовича Лисова, арх. В.К. Медокс, 1912 р., Ольгіївський узв., 1
Будинок на мапі
Стиль: безстилевий.

Відомі власники ділянки:

  • кін ХІХ ст. – 1901-1903 рр. – нащадки Ронеса
  • 1901-1903 – вірогідно до Революції – Федор. Васильович Лисов

Між 1901 та 1903-м роками ділянку на розі Манежної вулиці та Ольгіївського узвозу викупив зубний лікар Федор Васильйович Лисов, який жив у прибутковому будинку Івана Олексійовича Казарінова на Коблевській вул., 37. Приймав Федір Лисов у власній квартирі у яку бцло проведену телефону лінію з номером 50-11. Також Лисов працював лікарем  Товариства покровительства безприютним дітям, яке було в ведении піклувательства трудової допомоги під августійшим заступництвом Ї.І.В.Г.І. Олександри Федорівни. Притулок був розташований на Канатній вулиці, 130 у передмісті. У довіднику з даними актуальними на 1911-рік та раніше вказана назва “Товариство покровительства відбувшим покарання та безпритульним”. Довідник з даними на 1913-й рік у всесвітній мережі відсутний і таким чином важко встановити точні назви і роки їх змін.

У 1912-му році за проектом архітектора В.К. Медокса було споруджено триповерховий будинок з напівпідвалом, який відноситься до фонової забудови. Будинок займає лише частину площі ділянки і побудований на крутому схилі. Фасад не тинькований і не містить ліпних прикрас, між поверхами фасад перетинають карнизи. У загальних рисах будинок Ф.В. Лисова нагадує будинок В.А. Колонтай на Градоначальницькій вулиці.
Вхід до під’їзду або квартир напівпідвалу розташований з боку вулиці у напівпідвалі, що дозволяє припустити те, що у будинку влаштовано вісім квартир.Сходова клітка влаштована біля заднього фасаду по центральній вісі і частково виведена до ризаліту.

По центральній вісі будинку  вікна на фасаді з боку вулиці відсутні. На сусідній ділянці з боку Ольгіївського узвозу, що належала Є.К. Данзасу у ті роки було споруджено П-подібний флігель. який теж може належить до авторства архітектора В.К. Медокса, але завдяки безтилевому характеру споруди авторство неможливо визначити шляхом порівняння.

Будинок на перший погляд уявляє хоча і не дорогу, але якісну споруду, будівля має правильні геометричні форми з чіткими лініями, що відповідає раціоналістичним тенденціям у архітектурі 1910-х років.

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s