Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Будинок Г.С. Ангелова (1910-1913 рр.)

Posted by Antique на Субота, 1 Лютого 2014 р. (13:24)

Будинок Григорія Степановіча Ангелова, арх. В.К. Медокс, К.М. Попов, 1910-1913 рр., Асташкіна вул., 13
Будинок на мапі
Стиль: безстилевий.За даними довіднику В.А. Пилявського будинок було споруджено архітекторами В.М. Медоксом та К.М. Поповим впродовж 1910-1913 років, що уявляється дуже дивним. Таку незначну споруду можна було би збудувати за дікілька місяців. Не виключно, що архітектори побудували якійсь інший будинок на цей вулиці або у іншому міці. Неатрібутованою є триповерхова будівля у стилі модерну на вул. Асташкіна., 3, яка була зведена на поч. ХХ ст. Також не виключно, що це міг бути будинок виконаний у стилі еклектики, за даними В.А. Пилявського В.К. Медокс побудував у 1912-му році будинок Дмітрієвською, у К.М. Попова серед зведених на початку ХХ ст. будинків споруд у стилі модерну не зустрічється. Також проект даного будинку могло бути складено у 1910-му році, однак у власника не було коштів на будівництва і архітектор відмовився від спорудження. А коли у власника з’явилися гроші він замовив побудову іншому архітектору.

Будинок Ангелова уявляє собою одноповерхову безстильову споруду, яка складається з двох частин між якими розташований проїзд. Частини будинку витягнуті у глибину ділянки. Над отвором проїзду з боку вулиці влаштована півкрула ніша, яка імітує арку, а її отвір прикрашений замком. Обабіч проїзду влаштовані лізени, які підкреслюють розташування проїзду. Стеля у будинку розташована нижче рівня ґрунту, що понижує коштовність зимового опалення. Над вікнами влаштовані невисокі фільонки ,а над дахом розташований високий аттик. На жаль права частина будинку була перебудована, втратила свій нечисленний декор, фасад її був пофарбований у рожевий колір, деякі одно з вікон було закладено, а у інших двох було змінено форму отвору.

Власник будинку, Григорій Степановіч Ангелов був у складі Петропавлівського санітарного піклувательства. Санітарні піклувательства були державними установами, які здійснювали контроль за санітарними умовами у різних районаї міста. У кожному районі будо по одному піклувательству, а всього у місті було 13 таких установ. Петропавлівське санітарне піклувательство було розташована на ділянці за адресою Ленінградська вул., 40 у будинку І.Л. Георгі. Скоріше за все піклувательство було не випадково розташоване навпроти Старокінного ринку, якій у першу чергу повинен був привертати увагу даної установи.

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s