Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Житловий флігель А.Г. Актарова (1901 р.)

Posted by Antique на Середа, 29 Січня 2014 р. (17:13)

Житловий флігель Авраама Григоровича Актарова, арх. Д. Е. Мазиров, 1901 р., Катеринінська вул, 24
Будинок на мапі
Стиль: безстильовий.

У 1910-х роках ділянка належала вірмену Аврааму Григоровичу Актарову, який також володів ділянкою на Болгарській вул., 78. Авраам Актаров мешкав у будинку на Катеринінській, де також мешкав І. Актаров і Д.Г. Актаров (тел. 61-39). І. Актаров тримав спільно з Ованенсом Григоровичем Актаровим та Григорієм Григоровичем Актаровим (тел. 46-79) склад шпалер торгового дому “Актарови О. і Г., брати”  у будинку С.А. Райха на Рішельєвській вул., 17, де останні два брати і проживали.

На ділянці №24, що належала Актарову розташований багатоповерховий будинок споруджений за проектом архітектора Р. А. Радбіля впродовж 1913—1914 років.

Однак на подвір’ї знаходиться розташований окремо флігель, причому конструктивно він відрізняється від головного будинку – має менші отвори вікон, має високе горище, інший дизайн труб пічного опалення і має незвичний план. Споруда виглядає так, нібито середина первісної прямокутної конструкції була зсунута вперед. Не виключено, що первісно флігель і дійсно був прямокутним, а його парадний під’їзд освітлювався за допомогою ліхтаря на даху, але пізніше середина була зсунута вперед для влаштування позаду будинку невеликого майданчика для освітлювання вікнами з боку даного подвір’я. Також у будинку влаштовані параді сходи з огорожею у стилі еклектики, тоді як огорожі парадних під’їздів у крилах і головному будинку виконані у стилі модерну. За даними В .А. Пилявського у 1901 році був споруджений флігель за проектом архітектора Мазирова.

Задній фасад.

Задній фасад.

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s