Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Дача І. Соколова (1899 р.)

Posted by Antique на Субота, 25 Січня 2014 р. (14:17)

Дача І. Соколова, арх. А.В. Юргевич, 1899 р., Лідерсовський бульв., 11 ( ділянка знаходиться у Обсерваторному провулку)
Будинок на мапі
Стиль: безстильйовий.


Відомі власники ділянки:

  • до 1900 р. –  І. Соколов
  • 1900 р. – 1907-1909 рр. – А. Соколова
  • 1907-1909 рр. вірогідно до революції – Соф’я Іванівна Соколова

За даними довідників “Вся Одесса” ділянка належала І. Соколову до 1900 року, а у 1900-х роках ділянкою володіла А. Соколова. За даними В.А. Пилявського у 1899 му році за проектом Альфреда Володимировича Юргевича було споруджено дачу І. Соколова, що знаходилась за адресою Обсерваторний провулок, 4 і була зруйнована у 2000-х роках для будівництва багатоповерхового житлового будинку. Однак ділянка Соколова знаходилась відразу за ділянкою барона Ф.А. Мааса і закінчувалась у перетину з Купальним провулком. На даній ділянці є одноповерхова будівля, яка дещо нагадує дачну споруду, але вона розташована біля колишнього особняку Ф.А. Масса і могла бути службовим флігелем, або взагалі могла бути спорудженою у 1930-х роках, коли у особняку Фоми Масса влаштували Кардіологічний  санаторій.

У довіднику “Вся Одесса, 1908”, власником ділянки знову вказується І. Соколов, також ділянка за даними цього довіднику належала і М.А. Гланцу. У довідниках на 1910-і роки власником ділянки була Соф’я Іванівна Соколова, яка вірогідно була донькою І. Соколова. Можна також припустити, що А. Соколова була її матір’ю.

Наявна будівля має низькі вікна, що може свідчити про післядореволюційне походження, у іншому ж будинок також нагадує типові бюджетні дореволюційні дачі. У плані будинок Т-подібний, торці крил мають виразний вигляд  і увінчані трикутними фронтонами. На жаль зовнішній вигляд було зіпсовано прибудовою.

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s