Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Флігель С. С. Гуровича (1911 р.)

Posted by Antique на Четвер, 14 Листопада 2013 р. (17:37)

Флігель Сруля Симоновича Гуровича, отримання дозволу з управи: Х. Глауберзон, нагляд: Н. Д. Шульгін, потім: А. Васильєв, 1911 р., Дігтярна вул., 3
Будинок на мапі
Стиль: безстильовий.

Відомі власники ділянки:

  • кін. ХІХ ст. – 1902-1903 рр. – нащадки Бріфа
  • 1902-1903 рр. – вірогідно до Жовтневої революції – Сруль Симонович Гурович

Наприкінці ХІХ ст. ділянка належала деякому Бріфу і у ті часи на неї по червоній лінії вулиці був розташований двоповерховий галерейний будинок вірогідно споруджений у І-й або ІІ-й третині ХІХ ст., який зберігся до нашого часу.

На початку ХХ ст. ділянку на Дігтярній вул., 3 придбав єврей Сруль Симонович Гурович, який займався торгівлею борошном у однієї з численних крамниць будинку О.В. Болгарова на Олександрівському проспекті, 36.

У 1911 році був затверджений проект чотириповерхового з підвалом П-подібного флігеля. У задньому фасаді флігеля є також невеликий виступ у якому вірогідно зосереджені службові приміщення. Флігель не було споруджено впритул до сусідньої ділянки і таким чином за допомогою згаданого виступу утворилося два подвір’я. На дані подвір’я виходять також і вікна житлових квартир та вікна парадних під’їздів. У північному подвір’ї влаштований вихід до відповідного парадного під’їзду. Нині це подвір’я можливо оглянути з ділянки №17 по Тираспольській вулиці.

Головний фасад було оформлено у раціональному дусі, кожний поверх перетинають два профілі. У будинку влаштовано два парадних під’їзди у центральному крилі флігеля, входи до під’їздів вирішені у вигляді порталів з лучковими фронтонами та тосканськими колонами, однак портали виконані не дуже майстерно. У країв бічних крил влаштовані службові сходові клітки з огорожами у єгипетському стилі.

У під’їзді влаштовані сходи, що використовувались архітектором А.Б. Мінкусом у багатьох його спорудах, також дані огорожі присутні у деяких до створення яких долучався архітектор Ф.А. Троупянський.

Двері під’їздів та квартир флігелю Гуровича мають однакові огорожі на вікнах, стелі вестибюлю та сходової клітки прикрашають ретроспективні падуги, а сходові майданчики виконані з мозаїки з різноманітними візерунками.

Вид на флігель з боку сусіднього подвір’я з боку Тираспольської вулиці.

Зворотній фасад.

Додатковий вхід до під’їзду.

Один з під’їздів будинку.

Огорожа службових сходів.

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s