Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Флігель Й. А. Бубермана (1911—1912 рр.)

Posted by Antique на Середа, 1 Травня 2013 р. (12:08)

Флігель Йосипа Абрамовича Бубермана, арх. А. І. Гольцвурм, 1911—1912 рр., зруйнований у 1940-х рр., Катеринінська вул., 103
Колишнє розташування
Стиль: модерн.

За Олександрівською поліцейською частиною до ІІ-й половини ХХ ст. існувало декілька міських кварталів. Збереглася фотокартка на яку було знято руїни одного з будинків на Катеринінській вулиці у її останньому кварталі. За оздобленням фасадів будинок безумовно відноситься до тих, що споруджені на початку ХХ ст. у стилі модерну. Проект затверджено у вересні 1911 року, підписку дав архітектор А. І. Гольцвурм.

Архітектор А. І. Гольцвурм виконував проекти переважно для власників ділянок південних кварталів міста. Дуже часто замовник не мав достатніх коштів для спорудження головного будинку, який хотілося би мати прикрашеним, і тоді зводились лише нові житлові флігелі. Прикладом таких флігелів у творчості А. І. Гольцвурма може служити флігель Х. Й. Грановського (1914 р.) на Старопортофранківській вул., 103, який мав особливе, притаманне лише Гольцвурму, оздоблення фасадів. Також певні риси має і флігель Мойше Йосипа Берковича Нізгольца на Великій Арнаутській вул., 93 (1911 р.).

На жаль даний квартал, як і сусідні було повністю знищено, нині на місці кварталу розташована будівля торгового центру “Острів”. За знімками Luftwaffe на ділянці Бубурмана був розташований одноповерховий будинок на червоній лінії вулиці та П-подібний флігель у глибині подвір’я. Вірогідно до спорудження флігеля на ділянці були розташовані низькі одно-двоповерхові будинки І або ІІ чверті ХІХ ст. Спорудження лише одного флігеля було більш вигідним – головний будинок потребував більш вишуканого оздоблення.

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s