Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Будинок С.Ф. Корнілова (1912 р.)

Posted by Antique на П’ятниця, 18 Січня 2013 р. (11:21)

Будинок Северина Федоровича Корнілова, проект і нагляд: Ф. Е. Кюнер, потім нагляд К. М. Попова, 1912 р., Чернишевського вул., 124

Будинок на мапі: http://wikimapia.org/26376773/uk
Стиль: модерн.

За стилем виконання даний будинок був побудований для Северина Федоровича Корнілова у 1910-х роках. У згаданий період будинку також жив син С.В. Корнілова підпоручик 60-го Замосцького полку Михаїл Северинович Корнілов. Що стосується автора будинку, то ним скоріше за все був В.М. Берг, який у сусідньому кварталі вулиці Чернишевського з боку Складської вулиці у 1905-му році побудував невеликий безстильовий будинок. Будинок Корнілова обрамленням вікон першого поверху нагадує іншу будівлю архітектора Берга, а саме будинок А.М. Капульської на Майстровій вулиці. Звичайно ж таке обрамлення вулиці було у цілому поширено у добу модерну, але у Одесі даний метод застосували лише В.М. Берг та А.І. Гольцвурм, причому Гольцвурм використовував подібне облямування лише для дворових флігелів.

Первісно будинок був повністю не вкритий тиньком, але нині перший поверх вкритий сірим тиньком, який вірогідно приховав декоративні елементи вирізані на фасаді з каменю вапняку. Другому поверху більш пощастило, на ньому збереглись вирізані на вапняку візерунки у стилі геометричного модерну. Поверхи розподіляє тяга, нижня частина якої прикрашена рідкими дентикулами. У тязі також видно отвори дерев’яних балок перекриття. Не зважаючи на раціоналистичний вигляд будинку він був прикрашений ретроспективними балконами з гнутою еклектичною огорожею.

Будинок уявляє собою приклад так званого цегельного модерну у північної чорноморської інтерпретації.

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s