Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Будинок Х.П. Музиченка (1905 р.)

Posted by Antique на Четвер, 17 Січня 2013 р. (20:34)

Будинок Харитона Петровича Музиченка, арх. В.М. Берг, 1905 р., Чернишевського вул., 72 / Складська вул., 71
Будинок на мапі: http://wikimapia.org/26376672/uk
Стиль: безстилевий.
Атрибутація будинку виконана автором блогу шляхом прив’язки даних довіднику В.А. Пилявського.

Біля станції Одеси товарної у ХІХ ст. виникла Слободка-Воронцовка, яка вже наприкінці ХІХ була уявляла собою звичайні міські квартали. забудова даної слобідки складалась з дуже скромних будинків фонової забудови. з яких тільки декілька мали ліпне оздоблення. По центральній вулиці Слобідки-Воронцовки – нинішній вулиці Чернишевського проходила трамвайна лінія і у багатьох будинках існували лавки у які переважно заходили відвідувачі, що прибували або відправлялися з так званого Великого вокзалу, що був розташований біля Олексіївської площі. Вулиця Складська була значно менш популярною, по лівому боку розташовані залізничні вантажні термінали та олійноекстракційний завод Акціонерного товариства Лібавської маслоробні, а з іншого боку на вулицю виходять незабудовані частини ділянок, що виходять на вулицю Чернишевського, або достатньо незначні другорядні флігеля. Однак декілька ділянок були забудовані основними спорудами з боку Складської вулиці і таким чином з боку вулиці Чернишевського такі ділянки або зовсім не були забудовані, або забудовані маленькими одноповерховими флігелями. до таких діляно відноситься і ділянка Харитона Петровича Музиченко, яка нині має номер лише по вулиці Чернишевського №72), але первісно також значилась під номером 71 по Складській вулиці.

За даними В.І. Тимофієнко на Складській вулиці (у довіднику вказана стара назва – Сирітська вулиця) за проектом В.М. Бергом у 1905-му році було споруджено будинок для Х. Музиченко. За даними В.А. Пилявського будинок Х. Музиченко було споруджено на вулиці генерала Цветаєва, 72, однак вулиця вказана невірно.

Будинок Харитона Музиченко має два поверхи і уявляє собою просту безстильову споруду, під дахом, як і у багатьох будинках фонової забудови розташовані люкарни на чердаку. Фасад будинку потинькований, але первісно тиньк міг бути відсутній. Можна лише сподіватися на те, що дані стосовно авторства будинку не є помилковими, однак на вулиці Чернишевського існує по меншій мірі дві споруди початку, ХХ ст., які могли бути теоретично запроектовані архітектором В.М. Бергом – це будинок Петра і Вільгельма Шепелевих за адресою Чернишевського вул., 82 та будинок С.Ф. Корнілова на Чернишевського вул., 124.

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s