Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Корпус обслуговування житлових будинків на Комітетській 8/10 та Середній, 9 (1920-і рр.)

Posted by Antique на Неділя, 6 Січня 2013 р. (15:53)

Корпус обслуговування житлових будинків на Комітетській 8/10 та Середній, 9, 1920-і рр. Будинок розташований в глибині ділянки між вулицями Комітетською та Середньою
Будинок на мапі: http://wikimapia.org/26481945/uk
Стиль: садибний.

Будівля вірогідно була побудована у міжвоєнний період , скоріше за все це сталося у 1927-му році ,коли за нинішніми адресами Середня вул., 9 та Комітетська вул., 8/10 було споруджено два великих житлових будинки. Первісно будівля мала один поверх та мансарду, а у ІІ-й половині ХХ ст. мансарда частково була перетворена у повноцінний поверх. Вхід до другого поверху буввлаштований з боку вулиці за допомогою металевих сходів. Балкони у будинку відсутні, у цілому вона має не житловий вигляд, хоча схоже, що пізніше вона була пристосована під житло. У будинку могла бути котельна, пральня, магазин або інший побутовий заклад – у цьому не дуже заселеному на той час районі могла відчуватися певна нестача будівель подібного типу. Також не виключно, що у будинку міг мешкати двірник.

Зовнішній вигляд цілком сформований дахом ,який відносить будинок до садибної архітектури, подібні дахи використовувались для невеликих та не коштовних будинків, у тому числі і житлових. Як приклад можна навести житловий комплекс Судноремонтного заводу на Адміральському проспекті (1950-і рр.).

Вид з заходу.

Вид з півдня.

Вид з півночі.

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s