Одеса. Дитяча музична школа ім. П.С. Столярського (1938-1939 рр.)
Posted by Antique на Понеділок, 15 Жовтня 2012 р. (16:34)
Дитяча музична школа ім. П.С. Столярського, арх. Ф.А. Троупянський, А.Н. Попов, Л.Л. Доброговська, 1938-1939 р.; Відновлення арх. Ж.М. Грушевська, 1951-1952 рр., Сабанеєв міст, 1
Будівля на мапі: http://wikimapia.org/7492886/uk
Стиль: міжвоєнний неокласицизм.
Пейсах (Петр) Соломонович Столярський був найвідомішим викладачем музики Одеси слава якого сягнула далеко за межами міста. Столярський народився 18 листопада 1871 року в Місті Липовці в єврейській родині, яка вся працювала кляйзмерами. В 1900-м році столярський закінчив одеське музичне училище по класу скрипки. У 1898–1919 рр. Столярський працював скрипачем у оперному театрі. Також з 1911-го він вів приватну практику у своєї квартирі в будинку А.С. Аглицької за адресою Преображенська вул., 58. Столярському не забороніли викладати у приватному порядку за радянських часів. У 1933-му році була відкрита 10-и річна музична школа ім. П.С. Столярського, а у 1938-1939-х роках на місті скверу, що був розбитий на місті готелю Кримський (згорів у роки Жовтневої революції) у Сабанєєвого моста за проектом Ф.А. Троупянського була побудована велика будівля школи.
Будівля має складний план схожий на П-подібний. Ділянка має трапецоїдні розміри і розширюється в глибину, таким чином більша частина будівлі розташована у глибині ділянки, а на червону лінію вулиці розташований не дуже велике парадне крило. Будинок виконаний у неокласичному стилі причому оздоблення має лише парадне крило, що виходить на червону лінію вулиці, а дворові крила не декоровані. Парадне крило є асиметричним, у центрі його розташований ризаліт-арка з антресоллю. Подібна арка також була використана в проекті санаторію ім. Крупської у Черноморці (колектив архітекторів на чолі з Ф.А. Троупянським, 1934-1938 рр.). Ліве крило має три поверхи, натомість праве крило є двоповерховим, також у ньому влаштований антресольний поверх. Другий поверх правого крила має аркові вікна і високу стелю і вірогідно у ньому розташована актова зала. Ще один ризаліт розташований у кінця правого крила, на торці ризаліта розташована напівкругла колонада, яка формує зовнішній вигляд будинку з боку Сабанєєва моста. Дворові крила будинку розташовані по периметру ділянки, але з боку Військового узвозу ділянка не забудована і у бік мосту відкривається просторе подвір’я.
За часів Другої світової війни будинок згорів, деякі джерела сповіщають, що він був спалений німцями при евакуації військ у 1944-му році. Збереглось декілька післявоєнних знімків пошкодженої будівлі і навіть акварель на який зображено одне з дворових крил. Найбільш постраждало саме зображене на акварелі крило.
Під час другої світової війни Петро Столярський був евакуйований у Єкатеринбург де і помер 29 березня 1944 року. За деякими даними це трапилось невдовзі після того, як Столярський узнав, що його школа згоріла.
Будівля школи ім. П.С. Столярського є одним з найяскравіших зразків архітектури міжвоєнного періоду, споруда відрізняється нетиповою конструкцією і значними розмірами.

Міжвоєнний період.

1944 р. Акварель.

1944 р. Акварель.
- Электронный биографический справочник “Они оставили след в истории Одессы”. Стаття: Валентин Максименко – Столярский Петр Соломонович
- Довідник “Вся торгово-промышленная Одесса”, 1914 г.
- Сайт “Одесса на Гудзоне”. Стаття: “Столярский Петр“.
- Володимир Саймойлович Шиф. Школа Столярского.
- Х.-Г. Єріш – Два феномена Столярского. Журнал “Лехаим.” лютий,2006 (№166)
Calator prin Romania said
Чудова бити! I хотів би підмайстер, поки ви змінити
ваш сайт , міг я підписатися на блог сайт ?
Рахунок допоміг мені прийнятну угоду.
Я був трохи трохи познайомитися цієї широкомовна передача запропонував яскраву ясна
ідеї – Calator Прин Румунія .