Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Корпус санаторія міліції (1930-і рр.) (зруйнований)

Posted by Antique на Неділя, 7 Жовтня 2012 р. (17:20)

Корпус санаторія міліції, 1930-і рр., Піонерська вул., 30 / Курортний пров.
Колишнє розташування: http://wikimapia.org/25643826/uk
Стиль: функціоналізм.
Корпус зруйнований.

На території міжрейсової бази моряків розташовані корпуси, що були побудовані у різні часи. Один з корпусів міг бути побудований за дореволюційних часів для дачі, інші виникли за радянських часів. Серед них особливо цікавим був корпус розташований у глибині ділянки і тривалий час знаходився у закинутому стані. У його остові іноді у організовували гру у Strikeball. Цей корпус був розташований у сотні метрів від території санаторію Україна, був пофарбований у ті ж самі кольори (вохряні корпуси з білою стрічкою) і мав аналогічну стилістику, однак згідно старих знімків він у 1930-х роках був санаторієм міліції, у тому числі НКВС. Основна ділянка санаторію знаходилась на протилежному боці нинішньої Академічної вулиці, однак заклад був настільки великий, що для розміщення санаторія віддали і дану ділянку з старими дачами. У 1930х роках було споруджено принаймні два великих корпуси, а також корпус, який використовувався для їдальні.

Приблизно у 1960-х роках дану ділянку віддали для розміщення Міжрейсової бази моряків, були споруджені нові спальні корпуси.

Корпус мав видовжену прямокутну форму з приміщеннями обабіч довгого коридору, який швів через всю будівлю. З обох сторін корпусу були влаштовані сходи, які розміщені в об’ємі, що нагадує аналогічний об’єм особняку на Французькому бульварі, 17 к1 (архітектор Ф. А. Троупянський, 1912 р.).  З півдня будівлі був розташований вестибюль з парадними сходами, поряд були влаштовані менші службові сходи. На другому поверсі поблизу головного входу була влаштована велика полукругла тераса, яка скоріше призначалася для ресторану. Вірогідно корпус був поліфункціональним і містив спальну та рекреаційну зони.

За часів незалежності корпус поступово руйнувався, а у 2011-му році рухнули стіни. Після цього від корпусу залишилася лише груда каменів. Можливо, що його участь розділить і вище згаданий санаторій Україна.

Джерело: odessastory.info

Автор: , джерело: Panoramio. Ліцензія: CC-BY-NC-ND. Посилання на першоджерело.

Автор: , джерело: Panoramio. Ліцензія: CC-BY-NC-ND. Посилання на першоджерело.

Автор: , джерело: Panoramio. Ліцензія: CC-BY-NC-ND. Посилання на першоджерело.

Джерела (про санаторій Україна):

  • Владимир Иванович Тимофеенко – Одесса: Архитектурно-исторический очерк. Київ: Будівельник, 1984 р.
  • В.А. Пилявский. Здания, сооружения, памятники Одессы и их зодчие. — 2-е изд. — Одесса: Издательство “Optimum”, 2010. ISBN: 978-966-344-377-5

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s