Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Житловий двоповерховий будинок селекційного інституту (1934 – 1936 рр.)

Posted by Antique на Субота, 6 Жовтня 2012 р. (14:15)

Житловий двоповерховий будинок селекційного інституту, арх. А.Б. Мінкус, М.А. Шаповаленко, 1934 – 1936 рр., Овідіопольська дор., 3/6
Будівля на мапі: http://wikimapia.org/24898111/uk
Стиль: міжвоєнний неокласицизм.

Перейти до огляду будівель комплексу

Опис:

Двоповерховий житловий будинок був побудований на відстані від лабораторій неподалік від більш значного триповерхового будинку спеціалістів, який був розташований ще далі від будівель комплексу. Вікна будинку є дуже великими для житлових будівель, а віконні рами рисунком нагадують одну з лабораторій генетико-селекційного інституту. Будинок має просту прямокутну форму і пласкі фасади, які є більш різнорідними з боку входів завдяки функціоналістичному вертикальному стрічковому заскленні під’їзних вікон. Застосування окремих прийомів доби конструктивізму не було заборонено, так у Києві весь міжвоєнний час застосовували подібне вирішення під’їзних вікон. Також між поверхами по периметру фасади по периметру будинку огинає тяга. Стіни будинку потиньковані імітацією плаского русту з фактурою “під шубу”. В будинку розташовані два під’їзди, двері під’їздів виконані дуже просто, огорожі сходів складаються зі вертикальних прутів квадратного перерізу скріплені заклепками. Правий під’їзд втратив автентичні огорожі сходів, на заміну були встановлені подібні сходи, але з прутів круглого перерізу скріплені зварювальними швами (такі сходові огорожі вироблялися у пізній радянський період).

Будинок вийшов достатньо скромним і скоріше за все призначався для не самих видатних робітників. Провідні робітники проживали поряд у великому триповерховому будинку спеціалістів.

Північний торець будинку.

Південний торець будинку.

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s