Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Спальний корпус Лермонтовського санаторію (ймов. 1920-і — 1930-і рр.)

Posted by Antique на Понеділок, 13 Серпня 2012 р. (18:05)

Спальний корпус Лермонтовського санаторію, ймовірно 1920-і – 1930-і рр., Лермонтовський пров., 2
Корпус на мапі: http://wikimapia.org/24874744/uk
Стиль: неокласицизм.

Перейти до огляду будівель комплексу

Опис:
Даний корпус є розширенням чотириповерхового спального корпусу 1913- 1914 років побудови (ар. Р. А. Радбіль). Дата та авторство спорудження невідомі, але за пропорціями вікон прибудову можна віднести до міжвоєнного періоду. Безпосередньо у ІІ-й половині 1920-х років корпус не згадується у назвах справ присвячених затвердженню проектів. У 1927 році був розроблени проект будівлі інституту, не виключено, що проект даного корпусу міг бути розроблений у рамках даної діяльності. У протилежному випадку корпус було споруждено у І-й пол. 1930-х років або у 1930-х роках. Автором міг бути Ф. А. Троупянський, який у ті роки працював у Курортному управлінні.

Новий триповерховий будинок був прибудований з правого боку старого корпусу, приміщення обох будинків були об’єднані. Будинок був побудований в суміші неокласицизму та раціонального модерну і є за стилем прямим спадкоємцем будівель 1910-х років. Вирішення даху будинку в області центрального та правого  фронтонів також привносять малу дещицю дух швейцарської садибної архітектури такої. Ліпні прикраси зовсім відсутні, що робить фасади у порівнянні з будівлями 1910-х років зовсім сухими, але на тлі конструктивістських будівель, навпроти виглядає достатньо яскраво.  Будинок дещо асиметричний, тридольний, тільки правий та центральний ризаліти мають великий відступ, а лівий ледь виступає від стіни, фронтон у нього також відсутній, замість нього розташована фільонка. Також у правому торці будівлі у бік виступає ще один ризаліт. У центральному ризалиті розташовані балкони, причому  огорожа нижчого балкону виконана у  неокласичному стилі, а огорожа другого поверху безстильова. Поверхи розподіляються тягами, під вікнами розташовані фільонки. З заднього боку корпусу, ближче до східної частини  розташована невелика одноповерхова прибудова.

Особливістю корпусу є виконання в стилі неокласицизму, який є розвитком раціонального модерну (дореволюційний період) та застосування елементів садибного стилю.

1930-і рр.


Бічний правий фасад.

Прибудова до заднього фасаду.

Центральний ризаліт.

Вікна другого поверху.

Піддашок над балконом третього поверху.

Балкон третього поверху.

Балкон другого поверху.

Джерело:

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s