Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Адміністративний корпус трамвайного депо на Слобідці (1912 р.)

Posted by Antique на Вівторок, 26 Червня 2012 р. (14:51)

Адміністративний корпус трамвайного депо на Слобідці, арх. А.Б. Мінкус, 1912-й р., 1-й полевий пров., 1

Будівля на мапі: http://wikimapia.org/22740339/

Стиль: раціональний модерн.

У 1910-х роках у Одесі були побудовані три депо, що розташовані на Водопровідній вулиці, на Алексєєвській площі та на Слобідці. Адміністративні будівлі всіх трьох трамвайних депо мають майже однаковий вигляд, однак лиштва депо на Слобідці була дещо змінена, це сталося наслідок того, що депо на Слобідці було побудоване пізніше (згідно з даними сайту “Одесса на колёсах“) і проект будівлі був змінений.

Адміністративний будинок був спроектований архітектором А.Б. Мінкусом і хоча і був побудований з нетинькованої червоної цегли, але зовнішнім виглядом кардинально відрізняється від споруд ангару та майстерень, які були зведені архітектором Л.Л, Влодеком. Влодек виконував будівлі трамвайної інфраструктури у суто традиційній цегельній техніці промислових споруд і лише певні незначні елементи утворені рельєфом цегельної кладки відносяться до доби модерну. На відміну від цього адміністративні будівлі архітектора Мінкуса, які теж виконані з червоної цегли мають просту форму призми, а декоративні елементі реалізовані не у вигляді візерунчастої кладки, а у вигляді вкритих цементом площин, як то: фільонки, лиштва, сандріки, окантовка.

Будівля депо має форму витягнутої призми у наслідок чого будівля отримала виразне вертикальне членування утворене за допомогою об’єднання вікон на сусідніх поверхах фільонками та об’єднанням лиштви цих вікон.  Також фасадам було надане другорядне горизонтальне членування стрічками з бетону, верхня стрічка з’єднує віяльні сандріки вікон другого поверху. Два невеликих ризаліти шириною у два вікна розташовані по краям головного фасаду будинку, на даху над ризалітами розташовані фронтони.  Сандрикі вікон другого поверху, що розташовані у ризалітах мають біль розвинуті сандрикі, які вкриті фактурним тиньком. Під дахом будівлі влаштований широкий карниз з  дентикулами у області ризалитів.

У торцевих частинах будівлі розташований декоративно оздоблений стік для води, якій підкреслений широкою вертикальной стрічкой з цементу.Джерела:

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s