Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Адміністративний корпус Одеської Єврейської лікарні (1912-1914 рр.)

Posted by Antique на Середа, 20 Червня 2012 р. (15:48)

Адміністративний корпус Одеської Єврейської лікарні, арх. А.Б. Мінкус, Ф.А. Троупянський 1912 – 1914 рр., М′ясоєдовська вул., 32

Стиль: пізній модерн.

Будівля на мапі: http://wikimapia.org/22647051/uk/

Адміністративна будівля лікарні розташована на краю ділянку на перехресті оживленних вулиць Богдана Хмельницького та М’ясоєдовської. У плані корпус Г-подібний з закругленою кутовою частиною. Правке крило будинку більш довге, ніж ліве. Ритм фасаду задають три ризаліти з фронтонами, два в лівому крилі та один в правому. Ризаліти виконані в техніці подібно застосованною у іншому творі Мінкуса та Троупянського – київському прибутковому будинку Гінзбурга на Інститутській вулиці. З ліпних елементів на фасаді присутні лише дві ленти з гуттами та меандровий карниз під дахом. Основний простір фасаду оздоблений за допомогою легкого русту, різноманітно тинькованих площин та фільонок у просторі між вікнами першого та другого поверхів. Однак найбільшу роль у зовнішньому вигляді будівлі грає тектоніка. Саме великий закруглений кут між достатньо об’ємних ризалітів, ще один ризаліт більших розмірів в правому крилі та карніз з великим виносом створюють гру обємів на тлі “чистих” фактурних площин. Ритм членування також підсилюють об’єднані в групи розкріповаками розташовані один над другим вікна. Урочистого вигляду будівлі також надає фронтон на напливі в верхній частині скругленого куту. У правого кінця фасаду правого крила урівноважує кутову частину широкий ризаліт, який утворюється пілонами між яких розташовані потрійні вікна. На зворотньому фасаді цього крила потрійні вікна відзеркалюються.

З заднього боку заднього крила розташований  широкий ризаліт з вікнами сходової клітки. Взагалі дворові фасади будинку виконані лише згідно з ідеологією раціонального модерну і мають гранчасті кути і вкриті простим тиньком без фактури.

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s