Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Павільйон зупинки трамваю (Тип №6) на Люстдорфській дорозі (1915-й р.)

Posted by Antique на Вівторок, 29 Травня 2012 р. (09:34)

Павільйон зупинки трамваю (Тип №6), арх. А.Б. Мінкус, 1915-й р., Люстдорфська дорога, 146е
Павільйон на мапі: http://wikimapia.org/19160918/uk/
Стиль: пізній модерн.

Один з численних павільйонів зупинок типу №6, що споруджувались на приміських лініях трамваю на проміжних зупинках. Павільйон розташований на розі Люстдорфської дороги та вулиці Костанді від якого починається село Дерибасівка. Майже навпроти зупинки на початку ХХ ст. був побудований величний особняк у стилі модерну.

По Люстдорфській дорозі з 1915-го року по 29-му маршруту проходило трамвайне сполучення від кінця Рішільєвської вулиці до кінця Дачі Ковалевського. З 1960-1970-х ро по лінії ходить 26-й маршрут, а з 2005-го ще і 31-й. З 1995-го року 29-й маршрут починає ходити від 11-й станції Люстдорфської дороги до Чорноморки (колишній Люстдорф), тобто не проходить по 6-ї станції.

Павільйон уявляє собою капітальну будівлю (стіни з цегли, а дах з залізобетону), передня частина павільйону відкрита та первісно додатково підтримувалась двома опорами. У бічних стінах первісно були розташовані вікна з рамами у стилі геометричного модерну, під вікнами простір займали фільонки, а над вікнами на даху розташований аттик. На даху шатрового типа була розташована балюстрада у стилі геометричного модерну. Простір під дахом заповнює ряд фільонок, там же у ключових місцях були розташовані консолі.

Зупинка біла цілком перебудована  під будівлю шиномонтажу 1990-х роках, більшість декору втрачена і на перший погляд важко впізнати у цей споруді павільйон зупинки. Збереглось оздоблення лише на фасаді з боку присадибної ділянки сусіднього будинку.

Джерела:

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s