Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Павільйон зупинки трамваю на вул. Довгій (1913 р.)

Posted by Antique на Вівторок, 29 Травня 2012 р. (01:01)

Павільйон зупинки трамваю, арх. А.Б. Мінкус, 1913-й р. Перебудова у магазин “Маяк”, ІІ-а пол. ХХ ст., Дача Ковалевського вул., 24 / Довга вул. (умовна адреса)

Павільйон на мапі: http://wikimapia.org/17112610/uk/
Стиль: модерн.

Павільйон розташований на розі вулиць Довга і Дача Ковалевського. Від 16-й фонтана через по містку через балку та далі по вулиці Дача Ковалевського до селища Люстдорф пролягав 19-й маршрут. За радянських часів маршрут було скорочено до кінця Дачі Ковалевського.

Споруда уявляє собою капітальну будівлю (стіни з цегли, а дах з залізобетону), передня частина павільйону відкрита та додатково підтримується двома опорами. Павільйон відрізняється від зупинок типу №6, що споруджувались на приміських лініях трамваю на проміжних зупинках. Павільйон на Довгій у плані трапецоїдний і має опори суміщені ближче до центру споруди. У бічних стінах первісно були розташовані вікна з рамами у стилі геометричного модерну, під вікнами простір займали фільонки, а над вікнами на даху розташований аттик. На даху шатрового типа була розташована балюстрада у стилі геометричного модерну. Простір під дахом заповнює ряд фільонок, там же у ключових місцях розташовані консолі.

На жаль павільйон за радянських часів був перебудований у магазин. На знімку Ганса Орлемаса (джерело: Блог Humus) зробленому у 1978 році магазин носив назву “Маяк”. Імовірно у наслідок цього втратив багато деталей свого оздоблення. Консолі були демонтовані, парапет даху втратив свою скруглену форму, а фільонки під дахом були об’єднані.

Джерела:

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s