Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Павільйон зупинки трамваю (Тип №6) на 14-й станції Фонтану (1911-й р.)

Posted by Antique на Вівторок, 29 Травня 2012 р. (00:20)

Павільйон зупинки трамваю (Тип №6), арх. А.Б. Мінкус, 1911-й р., Фонтанська дорога, 108 (умовна адреса)
Павільйон на мапі: http://wikimapia.org/17112653/uk
Стиль: пізній модерн.

Один з численних павільйонів зупинок типу №6, що споруджувались на приміських лініях трамваю на проміжних зупинках. Павільйон розташований на 14-й станції Фонтану скрізь яку з третього жовтня 1912-го року проходить трамвайне сполучення – від центра міста до 16-й станції фонтану пасажирів доправляє 18-й маршрут.

Павільон, який у документах називався критим навісом можливо було споруджено ще у 1911 році, після того, як 10 черпня1911 року була надрукована постанова №556 по який на 14-й та 15-й станціях повинні були бути споруджені навіси.

Існує фотографія зупинки часів Російської імперії, на неї зображений вузькоколійний потяг на електрифікованій лінії. У далині видно особняк, який імовірно не зберігся до нинішніх часів, як і більшість особняків приміської зони Одеси.

Споруда уявляє собою капітальну будівлю (стіни з цегли, а дах з залізобетону), передня частина павільйону відкрита та додатково підтримується двома опорами. У бічних стінах первісно були розташовані вікна з рамами у стилі геометричного модерну, під вікнами простір займали фільонки, а над вікнами на даху розташований аттик. На даху шатрового типа була розташована балюстрада у стилі геометричного модерну. Простір під дахом заповнює ряд фільонок, там же у ключових місцях розташовані консолі. Павільйон зупинки на 14-й станції Фонтану зберігся не у дуже доброму стані, наприклад втрачений аттик над лівою стіною. На споруду на несена велика кількість шарів фарби у звязку з тим, що у Радянському союзі комунальні служби звичайно фарбували поверх старої фарби. За радянських часів у всіх зупинок подібного типу були закладені вікна.

Джерела:

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s