Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Флігель О. Крецер (вірог. 1890 р. Вірог. рек. поч. ХХ ст.)

Posted by Antique на Понеділок, 19 Березня 2012 р. (14:49)

 Флігель Олексія Крецера, арх. Д.В. Тележинський, 1890 р. Реконструкція (вірогідно), арх. А.В. Юргевич, поч. ХХ ст., Новосельського вул., 65

Стиль: еклектика.


Відомі власники ділянки:

  • кінець ХІХ ст. – вірогідно до 1910-х рр. – Олексій Крецер
  • вірогідно з 1910-х рр. – Генріх Генріхович Крецер.

З кінця ХІХ ст. ділянкою володів Олексій Крецер і вірогідно на його замовлення було споруджено триповерховий з підвалом флігель. У довіднику В.І. Тимофієнко сповіщається на замовлення деякого Крецера архітектором Д.В. Тележинським у 1890-му році був споруджений триповерховий з підвалом будинок. Ане не виключенл, що запис відноситься до сусіднього будинку №67, який у 1890 році міг належати Крецеру (ділянки №65 і №67 у минулому були єдиною ділянкою).

Фасади флігеля оздоблений у ретроспективному стилі, зокрема лиштва вікон виконана у стилі неоренесансу. Середина фасаду виділена ризалітом шириною у три вікна, ризаліт розчленований пілястрами у бароковій манері, подібно парадному фасаду головного будинку. Балкони выдсутні, вікна підвалу закладені. Під’їзд обладнаний тісними металевими сходами з нетиповим візерунком огорожі.

Все ж таки залишається питання, чи був даний флігель споруджений саме А.В. Тележинським, дійшов він до нашого часу без змін, але був реконструйований А.В. Юргевичем під час спорудження головного будинку, або взагалі це новий флігель спорудженний А.В. Юргевичем у роки спорудження головного будинку або навіть раніше.

За даними В.А. Пилявського у 1909-1910-х рр. за даною адресою архітектором Адольфом Мінкусом був споруджений житловий флігель, однак вигляд флігелю не дуже відповідає творчості цього архітектора, а у сусідньому кварталі розташований житловий флігель, що дійсно був споруджений А.Б. Мінкусом і таким чином данні, що вказані у довіднику скоріше за все відноситися до флігелю на вулиці Новосельського, 57.
Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s