Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Будинок Н. Розенштейна (1903 р.)

Posted by Antique на П’ятниця, 16 Березня 2012 р. (03:29)

Будинок Нісона Розенштейна, отримання дозволу: Г. Розенфельд, нагляд: А. І. Гольцвурм, проект: 1902—1903 рр. Будівництво: 1903 р., Тираспольська вул., 28 / вул. Асташкіна, 2 (нині Тираспольська вул., 26)
Будівля на мапі
Стиль: неокласицизм.

Відомі власники ділянки:

  • 1874, 1883 – Шавикін
  • кін. ХІХ ст. – 1898 р. – М. Гіппіус

Ще у 1875 році було затверджено проект двоповерхового будинку селянина Шавикіна, підписку про нагляд надав В. Ф. Маас. Однак невідомо, що сталося з будинком. Тоді ділянка мала великі розміри і можливо висока нежитлова будівля, що належала ломбарду містить констркції того старого будинку Шавикіна.

Згідно довідникам “Вся Одеса” західну частину ділянки М. Гіппіуса викупив Нісон Розенштейн, а східну – Акційне товариство Одеського приватного ломбарду, яке влаштувало на неї 1-е відділення.

У 1902 році для Н. Розенштейна було складено проект двоповерхового будинку, однак роботи з непередбаченою затримкою почалися лише у 1903 році, тоді ж було подано на затвердення новий проект триповерхового будинку.

Ймовірно наприкінці 1920-х років ділянки Розенштейна і  були віддані Одеській тютюновій фабриці, яка була розташована на Малій Арнаутській вулиці (первісно тютюнова фабрика братів Попових).

У ІІ-й половині 1930-х років на ділянці розмістилася кашкетна фабрика ім. Лозовського.

Після війни, коли головний корпус тютюнової фабрики по Пушкінський опинився зруйнованим, у будівлі на Тираспольській переїхала тютюнова фабрика ім. Петровського.

Після встановлення незалежності фабрика не витримала конкуренції з іноземними виробниками і збанкрутіла. Нині будівля занедбана, у 2010-1912 рр. деякі віконні рами зникли. Також існують плани реконструкції даного будинку під готель, про які не можна промовити нічого доброго. Запланована перебудова спотворить існуючи будівлі і додасть багато несумісних елементів та об’ємів.

Будівля на місці будинку Н. Розенштейна.

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s