Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Будинок М.М. Самохвалова (1906 р.)

Posted by Antique на Вівторок, 13 Березня 2012 р. (23:21)

Будинок Миколи Микитовича Самохвалова, арх. К.М. Попов, Ф.А. Троупянський, 1906 р., Осипова вул., 26 / Базарна вул., 42

Стиль: еклектика.

Будинок Н.Н. Самохвалова був побкдований на невеликій кутовій ділянці на який ледь вистачило місця для подвір’я – колодязя. Фасади виконані у еклектичному стилі, хоча у ті роки у Одесі вже будували будинки у стилі модерну. У ретроспективному стилі у ті роки працював також архітектор – А.Б. Мінкус, який побудувал у середині 1900-х років побудував цілу серію еклектичних будинків.

Автором будинку є архітектор К.М. Попов, хоча у спеціальній архітектурі це ніде не зазначено, а у довідниках В.А. Пилявського та В.І. Тимофієнко вказаний архітектор Ф.А. Тропянський. Ще у 1893 році архітектор К.М. Попов спорудив великий триповерховий будинок для П. Самохвалова на Софіївській вул., 6. Вірогідно Микола Самохвалов був його родичем.

М.М. Самохвалов працював у добре відомій одеській фірмі “Д.П. Котляревський”, що займалася мануфактурною торгівлею, її контора була розташована у провулку Нечипуренка, 6.

Костянтин Михайлович Попов тривалий час на початку ХХ ст. працював у стилі еклектики, не є виключенням і дана споруда, яка має традиційні для даного архітектора пілястри з канелюрами, пояси лінійного русту та багатогранний еркер, яким акцентований кут будинку. Еркер повинний був закінчувалася куполом, але за деяких причин купол був зруйнований. Найбільш яскраво оздоблений другий поверх будинку, стрічковий руст контрастно виділяється на тлі фасаду, вікна прикрашені  замковими каменями з пластичним ліпним декором у стилі бароко. На третьому поверсі вікна прикрашені прямими та трикутними сандріками, а вікна останнього поверху оздоблені тільки простими прямими сандріками. Вікна першого поверху не мають ні лиштви, ні сандриків, а фасад вкритий пласким рустом. Стулки брами виконані відповідно фасадам – у еклектичному стилі, отвір брами напівкруглий. Парадний під’їзд будинку розташований у арці дворового проїзду, поруччя сходів також виконані у ретроспективному стилі і відносяться до однієї з поширених моделі сходів, які вироблялись у Одесі.
Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s