Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Київ. Житловий будинок №5 (колишній №4) Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” (1910 р.)

Posted by Antique на Понеділок, 6 Лютого 2012 р. (12:40)

Житловий будинок №5 (колишній №4) Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, арх. В. А. Обремський, 1910 р., Перемоги пр., 37 корпус 5

Будинок на мапі: http://wikimapia.org/13620983/uk/

Стиль: модерн.

Перейти до огляду будівель комплексу

Біля північної межі ділянки інституту у 1910-му році були побудовані два нових ідентичних триповерхових житлових будинки. Кошти на будівництво отримувались за рахунок безпроцентної позики, а з кожної зарплатні жителів цих будинків відраховувались кошти на покриття позики.

Будинки схожі на попередні будівлі інституту тільки кольором цегли, на відміну від  неороманського стилю університетського містечка будинки 1910-го року були побудовані у стилі розвинутого модерну у його цегельній версії, яка не передбачала ліпного декору. Виразність будинкам була надана насамперед  об’ємами, що мають великі відступи від загальної площини фасаду. У плані Будинок Н-подібний, у центральній частині з боку східного фасаду розташовані два парадних під’їзди, а у бічних крилах у  західній частині по одним чорним сходам. Всі під’їзди виділені невеликими ризалітами з вікнами прямокутної, лучкової та круглої форми. Ризаліти головних під’їздів вінчаються полігональними чотирикутними куполами. Різноманітність фасадам також придають трапецоїдні ризаліти у бічних крилах та трикутні еркери на східному фасаді.

План першого поверху

Відповідей: 8 до “Київ. Житловий будинок №5 (колишній №4) Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” (1910 р.)”

 1. stasyadivnaya said

  Як я люблю ці будинки, колись навіть мріяла там жити. ЦІкаво, до цього часу, там ще залишилися професори, вчені для яких із самого початку будувався цей будинок?

  • Antique said

   Так, це досить цікаво, але творчі люди часто переїжджають з місця на місце тому я більше схиляюсь до думки, що перші жителі вже давно покинули будинок або були репресовані.

   • Анонімний said

    Не завжди так. Зараз є навіть у нас в Одесі люди, родина яких живе більше століття в квартирах в старих будинках. І часто це саме інтелігенція. Просто великі квартири професури і.т.д. перетворювали в “комуналки”, але все ж таки залишали декілька чи одну кімнату сім”ї першовласника. Це було б цікаво дослідити, але це потрібно мати доступ до держархівів, загсу і.т.д. Ех… мрії.. мрії :) Мені ці всі три будинки подобаються. Хоча цей найзручніший, ніж 2 однотипних, що стоять між першим та четвертими корпусами.

    • Antique said

     Вибач, щось неуважно прочитав… Мені здавалось що це коментарі про будинок Роліт /2011/07/19/київ-житловий-будинок-«роліт»-1931–1934-1935–1939/ який був побудований у роки репресій.

     На кшталт цих будинків мені дуже цікаво, кому вони підпорядковані – якщо безпосередньо НТУУ, то може квартири дають тільки працівникам і вони не залишаються пізніше за родичами викладачів.

     До речі, тут теж два однакових будинки. Вони розташовані торцями за друг другом. Мені вони якось теж більше подобаються – сам стиль більш цікавий, хоча у тих двох є своєрідна величність )

     • stasyadivnaya said

      Ніби вже не НТУУ, хоча точно не можу знати. Рік тому зустрічала в газеті оголошення про продаж там квартири (дорога дуже… ррр), наврядчи, якщо б воно належало НТУУ, то так запросто продавалася за такі шалені гроші. Думаю все вже приватизовано давно. Давно там не була, може вже й призабула :) Що запам”яталось, так це квітники на вікнах.
      Щодо Одеси, щось в нас таке є на Артилерійській, але там більш тініста місцевість, мало світла, ніж тут.

      Певно величність навіть в тому, що вони частина ансамблю, центральна частина симетрії. А ті вже не так.

      Треба поїхати все таки в Київ. Роздивитися все.

   • Анонімний said

    Написала коментар, а він пропав :(
    Не знаю чи в цьому будинку так було. Бо навіть у нас в Одесі є сім”ї, родини яких живуть в одній квартирі більш ніж століття. Але звичайно таких не надто багато. Адже, могли просто великі квартири інтелігенції перетворити у “комуналки”, та виділити першовласникам одну-дві кімнати.
    Це все можна дослідити через держархіви, загси і.т.д., але треба мати доступ до такої інформації.
    Мені всі три будинки подобаються, але цей більше, ніж ті два, що між 1 і 4 корпусами.

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s