Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Київ. Житловий будинок №4 (колишній №3) Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” (1910 р.)

Posted by Antique на Понеділок, 6 Лютого 2012 р. (12:39)

Житловий будинок №4 (колишній №3) Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, арх. В. А. Обремський, 1910 р., Перемоги пр., 37 корпус 4

Будинок на мапі: http://wikimapia.org/13620990/uk/

Стиль: модерн.

Перейти до огляду будівель комплексу

Біля північної межі ділянки інституту у 1910-му році були побудовані два нових ідентичних триповерхових житлових будинки. Кошти на будівництво отримувались за рахунок безпроцентної позики, а з кожної зарплатні жителів цих будинків відраховувались кошти на покриття позики.

Будинки схожі на попередні будівлі інституту тільки кольором цегли, на відміну від  неороманського стилю університетського містечка будинки 1910-го року були побудовані у стилі розвинутого модерну у його цегельній версії, яка не передбачала ліпного декору. Виразність будинкам була надана насамперед  об’ємами, що мають великі відступи від загальної площини фасаду. У плані Будинок Н-подібний, у центральній частині з боку східного фасаду розташовані два парадних під’їзди, а у бічних крилах у  західній частині по одним чорним сходам. Всі під’їзди виділені невеликими ризалітами з вікнами прямокутної, лучкової та круглої форми. Ризаліти головних під’їздів вінчаються полігональними чотирикутними куполами. Різноманітність фасадам також придають трапецоїдні ризаліти у бічних крилах та трикутні еркери на східному фасаді.

План першого поверхуЯкщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s