Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Київ. Їдальня Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” (1907 р.)

Posted by Antique на Неділя, 5 Лютого 2012 р. (23:08)

Їдальня Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, арх. О. В. Кобелев можливо за участю В. А. Обремського, 1907 р., Перемоги пр., 37

Будинок на мапі: http://wikimapia.org/447491/uk/

Стиль: історизм (цегляний).

Перейти до огляду будівель комплексу

Після будівництва головних споруд комплексу Політехнічного інституту кілька років нічого не будували і архітектор І.С Кітнер не приймав участі у проектуванні наступних будівель інституту. Будівництвом у Політехнічному інституті у ті часи займався архітектор В.А. Обремський. У 1907-му році були споруджені відразу дві будівлі для обслуговування студентів – амбулаторія та їдальня. Вони розташовані поряд біля східної межі парку Політехнічного інституту і обернені головними фасадами до середини парку. Однак у книзі М. Б. Кальницького “Зодчество и зодчие” вказано, що саме цивільний інженер О. В. Кобелев розробив проект їдальні.

Будівля їдальні розташована ближче до проспекту Перемоги, вона виконана з той же жовтої цегли, що і інші будівлі інституту і хоча їдальня виконана не автором головних споруд, але по стилю дуже схожа на головний будинок та хімічний павільйон. Їдальня була первісно майже прямокутна у плані і головний фасад розташованій у меншій його частині. Ризаліт, що закінчується шатровим куполом створює симетричну композицію, і спільно з напівкруглими вікнами другого поверху нагадує архітектуру французького ренесансу. Пізніше до задньої частини був прибудований поперечний прямокутний об’єм і план набув Т-подібної форми. У цоколі будинку була розташована котельна, два льохи і квартира. Перший поверх займала велика зала їдальні з підйомником, на третьому поверсі була розташована кухня та ще одна квартира. Місткість їдальні складала 198 людей і часто її використовували для різноманітних зібрань, засідань “Професорського клубу” і у якості спортзала.

У 1909-му році їдальня була передана керівництвом інституту Товариству допомоги нужденним студентам яке здавало окремі приміщення у оренду закладам, які повинні були на певних умовах займатися харчуванням студентів.

План другого поверху

з альбому перших випусків хімічного відділення КПІ

Джерела:

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s