Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Київ. Житловий будинок №2 Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” (1898-1900 рр.)

Posted by Antique на Неділя, 5 Лютого 2012 р. (17:31)

Житловий будинок №2 Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, арх. І.С. Кітнер, 1898-1900 рр., пр. Перемоги, 37 корпус 2

Будинок на мапі: http://wikimapia.org/17336571/uk/

Стиль: цегляний (неороманський)

Перейти до огляду будівель комплексу

До складу комплексу Політехнічного інституту розробленого архітектором І.С. Кітнером входять два житлових будинки для викладачів і асистентів. Місцевість “Шулявка” на який розташований політехнічний інститут знаходилась у часи розбудови інституту далеко за межами міста. Викладачам було би важко добиратись до міста, не зважаючи на те, що по колишньої Брест-Литовської дорозі (нині проспект Перемоги) на Святошин ходив трамвай. На ділянці між Головним корпусом та Хімічним павільйоном були побудовані два ідентичних будинки під №1 та №2.  №1 розташований ближче до хімічного павільйону, а №2 ближче до Головного корпусу. Будинки виконані у цегельному стилі неороманської спрямованості і  у вигляді фасадів втілені характерні риси як Головного корпусу і хімічного павільйону тим самим житлові будинки входять до архітектурного ансамблю Політехнічного інституту.

Всі чотири фасади будинку є парадними, але найяскравіше виражені фасад з боку головного входу і південний торцевий фасад, якій закінчуються високим куполом. Протилежні згаданим фасади оформлені подібно але дещо спрощено, так наприклад на північному торцевому фасаді відсутня вежа, а на східному фасаді відсутні балкони і вікна сходової клітки мають спрощену форму. Останній четвертий поверх має меншу площину, ніж інші. Будинки містять 8-мь, 4-ри та 2-і кімнатними квартирами. Відповідно плану на 1-3 поверхах розташовані дві 8-ми кімнатні, одна 4-и та одна 2-і кімнатні квартири. На 4-му поверсі скоріше за все розташовані чотири 2-і кімнатні квартири. Головний під’їзд розташований зі західного боку, з інших (трьох) боків розташовані чорні сходи, торцеві ведуть до 8-ми та 4-ри кімнатних квартир, що розташовані на 1-3 поверхах, а східні чорні сходи також ведуть до квартир останнього четвертого поверху. Автентичні балкони цього будинку на відміну від будинку №1 не збереглись, замість первісних були встановлені нові балкони з металевою огорожею.

Будівництво політехнічного інституту, імовірно 1900-й рік.

з альбому перших випусків хімічного відділення КПІ

Східний фасад, головний вхід:

Південний (торцевий) фасад, у вежі розміщені чорні сходи:

Західний фасад, чорні сходи:

Північний (торцевий) фасад, у вежі розміщені чорні сходи:

Джерела:

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s