Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Київ. Будинок колишнього учбового скотного двору Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” (1900 р.)

Posted by Antique на Неділя, 5 Лютого 2012 р. (18:31)

Будинок колишнього учбового скотного двору Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, арх. І.С. Кітнер, 1900 р., Перемоги пр., 37

Будинок на мапі: http://wikimapia.org/13621140/uk/

Стиль: цеглянний (неороманський)

Перейти до огляду будівель комплексу

Скотний двір був влаштований далеко позаду корпусів Політехнічного інституту. Ця ділянка використовувалась для різних навчальних та господарчих потреб окрім скотного двора на неї було розташоване опите поле та ін. Після Другої світової війни ділянка поступово забудовувалась новими корпусами НТУУ і нині будинок скотного двору розташований між корпусами №11 і №12.

Скотний двір був підпорядкований сільськогосподарському відділенню інституту і використовувався для проведення дослідів у галузі тваринництва. Будинок первісно мав 2 поверхи у центральній частині і 1-о поверхові крила , але після виділення відділення у окремий Сільськогосподарський інститут та переїзд у Голосієво будинок втратив свій первісний вигляд, крила були надбудовані, а приміщення переплановані. У 1960-х роках будинок був облицьований кахлями.

Первісно будинок мав високий дах, центральна двоповерхова частина закінчувалась шатровим дахом. На першому поверсі були розташовані приміщення для різноманітної худоби та манеж, на другому поверсі були розташовані службові приміщення для робітників скотного двору. З боку торцевих фасадів були влаштовані брами для худоби.

План

Торець будівлі. Збірка фотографій з альбому В.Л. Кирпичова

Передній фасад:

Задній фасад:

Джерела:

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s