Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Житловий будинок Рабіновича на Французькому бульв., 11 (1910-і рр.)

Posted by Antique на понеділок, 7 Листопад 2011 р. (22:18)

Житловий будинок А. Рабіновича, арх. А.Б. Мінкус, можливо за  участю М.І. Лінецького, 1910-і рр., Французький бульв., 11

Будинок на мапі: http://wikimapia.org/18858898/uk/

Стиль: раціональний модерн.

Будинок відноситься до групи будинків на ділянці А. Рабіновича на Французькому бульварі (11а та 11б), але номер цього будинку не відомий можливо, що він теж прикріплений до одного з вищезгаданих номерів. Скоріше за все цей будинок був призначений для прислуги – розміри його дуже скромні, оздоблення практично відсутнє, сходи обладнані простими затісними бетонними сходами з огорожею без вишукувань. Первісно будинок мав два поверхи. але пізніше було надбудовано третій, однак з боку сходової клітки це не дуже відчутно, ймовірно, що додаткові марші сходів повністю повторюють ті, що були встановлені під час будівництва будинку і лише дерев’яні тримачі на останніх маршах мають спрощений профіль. Надбудова скоріше здійснювалась у 1920-х – 1930-х роках, коли були можливості виробляти огорожі по ідентичнім дореволюційному часу технологіям. Тиньковані труби грубного опалення виконані нагадують стиль конструктивізму. У функціональній архітектурі перших двох десятиліть вже застосовувались вертикальні стрічкові вікна освітлення сходів,починаючи з 1920-х років це вирішання стане найпоширенішим засобом.

Фасад з південній сторони має три ризаліти – центральний та два бічних. У горизонтальному членуванні поверхи розподіляє поясок, а первісний дах був прикрашений карнизом. На рівні першого поверху ризаліти прикрашені фактурним тиньком у формі двох прямокутників а над ними під дахом розташовані ліпні лаврові вінки, яки виконані у техніці притаманною архітектору А.Б. Мінкусу. У зв’язку з відсутністю явних рис властивих архітектору М.І. Лінецькому дуже складно виявити його участь у проектуванні будинку, можливо що цей проект також спільний, як і будинок під номером 11а, але це з розряду припущень.

З північного боку розташовані входи у два під’їзди будинку. Входи та вікна сходових клітин виділені ризалітами з лізенами. Кожен вхід прихований від негоди піддашком.

Будинок зберіг свої автентичні балкони, які, однак нагадують вироби радянських часів, однак техніка виготовлення з  клепками та декоративними рамками на кульках (подібні огорожі використовувалась Лінецьким у якості сходових огорож) використовувалась саме у часи Російської імперії.

Advertisements

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s