Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Пивзавод акціонерного товариства “Одеська Баварія” (1910-й р.)

Posted by Antique на Вівторок, 9 Серпня 2011 р. (09:44)

Пивзавод акціонерного товариства “Одеська Баварія”, гр. інж. Б.А. Бауер, інж.-арх. К.К. Абт, 1910 р., Дальницька вул., 50 Завод на мапі: http://wikimapia.org/14854103/uk/ Стиль: модерн з елементами бароко.

Пивзавод уявляє собою одно з небагатьох промислових будівель Одеси у стилі модерн. У переліку памяток архітектури місцевого значення міста Одеси вказано, що завод був власністю Фіхтмана і Шпірта, але у рекламі дореволюційних часів вказано, що завод належав до товариства “Одеська Баварія”. У 1930-х раках завод називался 1-ою броварнею.

Будівлі пивзаводу виконані у стилі модерн, до того ж фасадам надані виразні риси німецького бароко. Завод складається з декількох (ймовірно трьох) побудованих бік-о-бік корпусах, центральний з яких найбільш виразний. Центральний корпус представляє собою адміністративну будівлю, але можливо у неї розміщувались і деякі стадії виробництва (за радянських часів у під’їзді встановлена елекролебідка для підйому вантажів). Під’їзд адміністративного будинку нагадує такий у житлових спорудах. Огорожа сходів подібна сходам у будинках на Преображенській вул., і 14 Болгарській вул., 9. Праворуч від адміністративного знаходиться великий виробничий багатоповерховий корпус. Ця споруда достатньо типова і зустрічажться у багатьох промислових об’єктах того часу. Ліворуч від адміністративного корпусу розташований пакгауз з трьома брамами, виконаний у подібному до адміністративного корпусу стилі.

Підпис: вид головного корпусу. Джерело: Ілюстрований додаток до газети “Одесские Новости”, № 8484 от 3.08.1911
Підпис: варочне відділення. Джерело: Ілюстрований додаток до газети “Одесские Новости”, № 8484 от 3.08.1911
Підпис: мийка пляшок. Джерело: Ілюстрований додаток до газети “Одесские Новости”, № 8484 от 3.08.1911 Виробничій корпус: Пакгауз: Під’їзд адміністративного корпусу:
Виробничій корпус: Пакгауз: Під’їзд адміністративного корпусу:
Виробничій корпус: Пакгауз: Під’їзд адміністративного корпусу:
Реклама

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s