Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Київ. Будинок М. Міхельсона на вул. Січових Стрільців, 14а (1911—1912 рр.)

Posted by Antique на Понеділок, 11 Липня 2011 р. (12:18)

Будинок М. Міхельсона, арх. О. В. Кобелев, 1911—1912 рр., Січових Стрільців вул., 14а

Будинок на мапі: http://wikimapia.org/20255491/uk/
Стиль: безстильовий.

Первісно будинок споруджали на замовлення Ісаака Червоненкіса за проектом Ф. П. Олтаржевського, але під час будівництва 02.07.1911 р. права частина будинку обвалилася, загинуло 9 осіб та було поранено 19. Як встановило слідство, будинок будувався з недуже якісної цегли, однак це було зроблено не навмисно – якість славетної київської цегли до того часу значно впала. Також перший поверх будувався під крамниці, тоді як в проекті він повинен був мати житлове призначення, але цей факт не був причиною аварії. Також цікаво, що будинок будувався під наглядом звісного підрядника Файбішенко, який був достатньо компетентним в справах будівництва.

Після того, що сталося, репутація Федора Олтаржевського була зіпсована – він більше не займався проектуванням споруд. Червоненкіс продав ділянку Максу Міхельсону, на замовлення якого, архітектором Олександром Колбелевим був  добудований  цей будинок. Михайло Кальницький вказує, що будинок був розібраний, але на сайті КМДА “Київ туристичний” сповіщається про те, що він тільки продовжив будівництво. Сам стиль споруди притаманний Олтаржевському, тоді як Кобелев будував значно більш стилізовані та багато декоровані будинки.

Цей будинок дуже просто декорований. Фасади уявляють собою площину без виступів, з всіх фронтонів помітний тільки центральний ,який акцентує кут будинку. Балкони виконані в неокласинчному стилі і також трохи підкреслюють кут. Кутові балкони також надають більше комфорту, забезпечуючи огляд на 270 градусів.

Вид з боку Кудрявської вулиці.

Вид з боку вул.  Січових Стрільців. Саме ця частина зазнала пошкоджень.

Балкони неокласичного зразку.

Брама виконана у відповідному стилю. нині вона виконує лише декоративну функцію, тому що підворіття пристосоване під ресторан і за брамою знаходиться його вікно.

Пустота там, де був будинок, праворуч видно сусідній будинок №14

Карикатури в газеті, які стосуються катастрофи на вулиці Січових Стрільців (джерело: стаття Михайла Кальницького, див. нижче).

Джерела:

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s