Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Житловий будинок Судноремонтного заводу на вул. Софіївській, 5Б (1932 – 1934 рр.)

Posted by Antique на Понеділок, 4 Липня 2011 р. (16:41)

Житловий будинок Судноремонтного заводу, арх. І. Н. Альтер, І. О. Гродський, 1932 – 1934 рр. Відновлення, 1950-і рр., Софіївська, 5Б / Софіївський пров.
Будинок на карті
Стиль: неокласицизм.

На ділянці розташовано два будинки. Фасадна споруда має п’ять поверхів і є одним з самих високих будинків Одеси міжвоєнного періоду. З боку провулку розташований довгий прямокутний п’ятиповерховий будинок, фасади якого на відміну від фасадного неокласичного будинку виконані у стилі функціоналізму. У автора даного блогу є дві версії відсутності стильової єдності у даному випадку: можливо будинок по провулку будувався раніше, наприклад проект міг бути складений у 1932 року до виходу постанови про перебудову мистецьких організацій, тоді як проект фасадного будинку був пізніше виправлений. По іншій версії – простота оздоблення будинку по провулку обумовлена його другорядністю, тоді як парадний фасад по Софіївській вулиці був оздоблений відповідним чином.

Фасадний будинок складається з двох основних об’ємів: житловий корпус по провулку та торговельна частина. На перших двох поверхах були запроектовані приміщення під торговельні заклади. Фасад будинку по Софіївський вулиці має схожість на дореволюційні прибуткові будинки: трапецоїдні балкони та еркери, ризаліти, по кутам та строєні вузькі вікна (згадайте комплекс на Пироговській, 3). Можливо що на це вплинуло місцезнаходження біля садиби Наришкіних. Але є деякі розбіжності у плануванні. У бічних ризалитах знаходяться вікна парадних, еркери відповідно також розташовані з боку парадного, а не квартири.

На жаль у лівому під’їзді не збереглася автентична огорожа сходів, у ньому встановлена проста зварна огорожа 1950-х років.

Вид з моря, 1940-і рр.

 

З боку провулка об’єми східчасто змінюються

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s