Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Житловий будинок Судноремонтного заводу у Софіївському провулку (1932 – 1934 рр.)

Posted by Antique на Понеділок, 4 Липня 2011 р. (16:42)

Житловий будинок Судноремонтного заводу, арх. І. Н. Альтер, І. О. Гродський, 1932 – 1934 рр., Софіївська, 5Б / Софіївський пров.
Будинок на карті
Стиль: функціоналізм.

На ділянці розташовано два будинки. Фасадна споруда має п’ять поверхів і є одним з самих високих будинків Одеси міжвоєнного періоду. З боку провулку розташований довгий прямокутний п’ятиповерховий будинок, фасади якого на відміну від фасадного неокласичного будинку виконані у стилі функціоналізму. У автора даного блогу є дві версії відсутності стильової єдності у даному випадку: можливо будинок по провулку будувався раніше, наприклад проект міг бути складений у 1932 року до виходу постанови про перебудову мистецьких організацій, тоді як проект фасадного будинку був пізніше виправлений. По іншій версії – простота оздоблення будинку по провулку обумовлена його другорядністю, тоді як парадний фасад по Софіївській вулиці був оздоблений відповідним чином.
Дуже цікаво вирішені вхідні групи трьох під’їздів будинку розташованому у провулку – входи влаштовані у напівкруглих ризалітах – поодиноке рішення у Одесі. У цілому вигляд сходових кліток будинку можна вважати достатньо мальовничім, що вигідно відрізняє будинок від інших споруд Одеси того періоду.
З північного торця розташована двоповерхова прибудова, яка можливо існувала  з вже з кінця побудови будинку. У ній могли бути розташовані побутові заклади такі, як їдальня та пральня.

Вид з моря, 1940-і рр.


Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s