Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Будинок Я. Д. Бруна (XIX ст., 1888 р., 1913 р.)

Posted by Antique на Субота, 2 Липня 2011 р. (11:16)

Будинок, XIX ст. Надбудова другого поверху для Є. Сластухіна, арх. Л. Л. Влодек, 1888 р. Переробка фасадної стіни, подводка таврових балок, алпштування сходів для Я. Д. Бруна, арх. Л. Н. Волошин, нагляд: арх. М. І. Сталь, 1913 р., вул. В’ячеслава Чорновола, 12
Будинок на мапі: http://wikimapia.org/19875642/uk/
Стиль: модерн.

Первсно одноповерхова споруда була надбудована у 1888 році архітектором Влодеком, однак у 1913 році зазнала нової реконструкції — ймовірно будинок отримав нову сходову клітку, фасад було заново потиньковано, влаштовано фронтон над аркою. Але з первісного оздоблення залишилась лопатка віл правого краю.
Реконструкцію жодного разу не можна назвати коштовною, та й сам будинок знаходиться у переферійному кварталі міста. Замість влаштування ліпних прикрас фасад було вкрито фактурною штукатуркою. Нагляд за перебудовою 1913 року здійснював М. І. Сталь, але автором проекту був невідомий архітектор або інженер Л. Н. Волошин, про що свідчить таблиця на фасаді тих пір.
Оздоблення другого поверху імовірно було зіпсоване жителями у радянські часи. Фактурний тиньк у районі брами не простежується, що дає враження незакінченості. Також можливо первісно правий балкон не існував, до того ж нині він засклений що теж псує зовнішній вигляд будинку. Проїзд до подвір’я розташований у лівої частині фасаду і виділений за допомогою фронтону. Згадана раніше лопатка ймовірно мала пару у лівій частині фасаду. Не збереглися автентичні стулки брами, біля брами встановлені захисні стовпи незвичної високої та тонкої форми.

На фасаді у простінку розташована таблиця, на якої вказано прізвище архітектора

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s