Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Склеп С. І. Раллі (бл. 1902 р.)

Posted by Antique на П’ятниця, 1 Липня 2011 р. (21:43)

Склеп Степана Івановича Раллі, близько 1902 р., на розі провулку Червоних зорь та вулиці Червоних зорь

Будинок на карті
Стиль:  історизм.
Ділянка, де розташована споруда колись належала Архангело—Михайлівському монастирю, який мав землю з Воскресенською церквою на 9-й станції парового трамваю на Середньому фонтані. На ділянці у 1852 роцы також було влаштовано кладовище (збереглася архівна справа), де відбувалися поховання жителів Середнього і Великого Фонтанів.

Дуже незвичної архітектури склеп, у якому був похований Степан Іванович Раллі (1.08.1821, Лондон — 28.08.1902, Одеса). Ззовні нагадує звичайний будинок з вікнами і щипцями на протилежних фасадах. У фронтонах розміщені хрести — ймовірно з гербу Раллі, де хрести вказували на те, що життя предків була збережена Божим провидінням.

Під первим поверхом розташований підвал, де ймовірно і розміщувалось поховання, тоді як на першому поверсі могла бути каплиця.

У 1904 році було подано прохання від спадкоємців на влаштування монастирської огорожі навпроти склепу С. І. Раллі, причому до прохання був наданий план з вказанням місця огорожі і склепу Раллі.

У ІІ-й половині ХХ ст. кладовище було ліквідоване, на ньому було споруджено будинок відпочинку із корпусами схожими на такі, що є у санаторії “Березовий гай” у Миргороді. Будівля склепу була пристосована до інших потреб, а на початку ХХІ ст. у ній розміщувався СПА–салон, у приміщеннях знаходились ванни.

Нині склеп є закинутим.

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s