Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Київ. Особняк М. С. Грабара (1910-1911 рр.)

Posted by Antique на П’ятниця, 1 Липня 2011 р. (22:36)

Особняк М. С. Грабара, арх. В. А. Безсмертний, 1910 – 1911 рр., вул. Мельникова, 8
Будинок на карті
Стиль: декоративний модерн.


Колишній особняк голови Київського окружного суду Російської імперії – М.С. Грабаря, який з родиною мешкав у ньому з 1911 по 1918 рр. Після 1918 У особняку було декілька квартир (можливо по однієї на кожному поверсі), також здавалася крамниця з кімнатою у окремій будівлі, та хата у глибині ділянці. Після 1918-го родина Грабарів переїхала у інший будинок, залишаючись власником цього та продовжуючи здавати квартири.У 20-х роках особняк було націоналізовано.

Будинок виконаний у дусі перехідного модерна від декоративної до раціональної течії. У дусі декоративного модерну будинок має складне ліпне квіткове оздоблення та майстерну ковку балконної огорожі, але більшість площини фасаду, відповідно до раціональної ідеї, немає ніякої ліпнини. Будинок Г-образного плану, ліворуч від будинку знаходиться будівля крамниці у єдиному з особняком стилі. До революції у глибині садиби знаходилася хата та сад. Мабуть спочатку хата була побудована для відпочинку або залишилася від попереднього власника ділянки.

Слід додати декілька слів і про архітектора: В. Безсмертний був досить талановитим архітектором, він побудував т.н. “Будинок з котами”, Елеватор млина Бродського, Міську та трамвайну електростанції та інші будівлі.

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s