Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Умань. Готель ”Брістоль” (1901 р.)

Posted by Antique на Четвер, 30 Червня 2011 р. (23:23)

Готель ”Брістоль”, 1901 р., вул. Небесної Сотні, 14

Будинок на карті
Стиль: історизм.

Готель побудований на замовлення Ольшанського у стилі цегляної еклектики з елементами класицизму та ренесансу. Будівля дуже величезна, розташована на складній ділянці на схилі таким чинам у самій високій часті будинку висота складає чотири поверхів. Номера були 1-о та 2-х кімнатними. Нині будинок, як і сусідній готель “Лондон” займає швейна фабрика.

 

 

Відповідей: 2 до “Умань. Готель ”Брістоль” (1901 р.)”

 1. Дима said

  Співпало чи навмисно 99% старовинних будівель міста пишуть історики збудовані в 1900році плюс мінус пару років, звудки такий будівельний бум.

  • Antique said

   Одна з особливостей капіталізму, це спади та підйоми економіки. Будівництво якраз є добрим індикатором цього, до того ж воно прив’язано до банківської системи, тому що під спорудження більшості споруд брали банківську позику. Звичайно після економічного підйому йшла криза, а потім новий підйом.

   Було декілька таких економічних підйомів і криз, мені важко сказати, чи стосувались вони лише однієї Російської імперії або взагалі всієї Європи, тому що це вже потрібно знати історію економіки. Але безумовно у 1900 році був пік збільшення економіки у світі і зокрема у Російській імперії. Це у першу чергу вплинуло на великі міста, де було більше можливостей, частіше відкривались нові підприємства та заклади, а значить була велика потреба у новому житлі.

   У 1901 році сталася світова економічна криза, яка тривала загалом до 1903 року, але у Російській імперії стан погіршувався і далі, що дало поштовх революції 1905 року, яка мала не стільки політичне, скільки економічне підґрунтя, тому що багато підприємств збанкрутіло або примушено було звільнити частину робітників. До того ж Російсько-Японська війна 1905-1906 також негативно вплинула на економіку. Тому економіка у Російській імперії почала відновлювати з 1907 року і досягла нового піку у 1912 або 1913 року, після чого почалася Перша світова війна.

   Щодо по передніх будівельних бумів, то, наприклад в Одесі попередні піки були у 1852 (потім криза – Кримська війна), 1874-1875 (потім криза – Російсько-Турецька війна), 1890 роках. Можливо вони не дуже торкнулися Умані, якщо у ній тоді не було сприятливих умов для економічного розвитку, але бум 1900 року торкнувся вже багатьох міст Російської імперії, тому у той час житловий фонд міст значно оновився.

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s